Pulkrab má v sobě zabijácký instinkt, který nejde natrénovat. Proč to má podle Ščasného na Letné pekelně složité?

Pulkrab má v sobě zabijácký instinkt, který nejde natrénovat. Proč to má podle Ščasného na Letné pekelně složité?

Aktuální ofenzivní jedničkou Sparty je Matěj Pulkrab, jenž během 413 poskytnutých minut vyslal 12 střeleckých pokusů, z nichž mířilo mezi tři tyče devět z nich a padlo z toho sedm branek.

Úctyhodná produktivita, což? A to přitom není bývalý forvard Bohemians 1905 či Slovanu Liberec pouze hráčem do vápna, leč dokáže distribuovat míče i za půlkou. "Právě proto jsem měl Matěje rád. Jeho pracovitost, důraz a napadání bylo příkladné," chválil nynějšího svěřence Pavla Vrby Zdeněk Ščasný, jehož slova vyšla na stránkách Deníku Sport.

Na Letné ho ostatně vedli sám čtyřiašedesátiletý odborník, jenž v současnosti nikoho netrénuje. "Dlouho se nemohl chytit a chodil po hostováních, ale kdykoliv jsem ho využíval, vypadal přesně jako teď. Bohužel ho provázela zranění či velká konkurence v podobě Davida Lafaty. Ale jako žolík se vždycky osvědčil," přidal na serveru isport.blesk.cz bývalý stratég Panathinaikosu Atény.

Spíše než Lafatu mu však současný konkurent Minčeva, Drchala či Juliše připomíná Horsta Siegla, jehož mimochodem vedl na sparťanské půdě jakbysmet. "Má v sobě zabijácký instinkt. To nejde natrénovat, s tím se člověk narodí. Jako bych viděl Horsta Siegla. O Sigim jsme dobře věděli hlavně v kabině, tam nezavřel pusu. Na hřišti jsou si ale hodně podobní. Sigi byl možná techničtější, Matěj je zase rychlejší. Ani jeden však nebyl dynamický na prvních metrech. Oba mají dobrou hru hlavou, krytí balonu a skvělý výběr místa. Intuice ve vápně. To mají výborné," zaznělo z úst Ščasného, jehož stanovisko vyšlo na iSport.cz.

Pakliže by chtěl Pulkrab považovat podzim za vydařený, mohl by se trefit i v posledním duelu roku 2021 v Mladé Boleslavi proti nováčkovi z Hradce Králové. Pokud by se tak stalo a on při svém čtvrtém startu v základní sestavě opět rozvlnil síť, znovu by se přiblížil jeho gólovému maximu z ročníku 2017/2018, kdy byl zapůjčen na stadionu U Nisy. "Hattrick s Bohemkou je hezký, ale Matěj to musí ukazovat ve více zápasech. Má to však pekelně složité. Jakmile někomu ve Spartě nevyjde zápas a není to persona typu Lafaty, dáte místo něj někoho jiného. Konkurence je obrovská," podotkl na isport.blesk.cz velezkušený Ščasný.

Paska domluvil Graiciarovi velmi zajímavou destinaci. Čeká ho dobrodružství v kanadské Premier League

Zdroj: isport.blesk.cz