Schick vyšel naprázdno a Leverkusen opět ztratil body, Bayern rozstřílel Wolfsburg, Dortmund ztratil proti Herthě

Leverkusen se Schickem v základu nestačil na Freiburg, Bayern rozdrtil Wolsfburg. Frankfurt si poradil s Mohučí, Union Berlín těsně porazil Bochum.

Bez velkých překvapení a stresů proběhl úvodní zápas 17. kola Bundesligy, kdy vedoucí Bayern přivítal dvanáctý Wolfsburg. Hosté přijeli do Allianz arény jako obří outsider aktuálně táhnoucí si 6 proher v řadě a v Bavorsku nepřekvapivě "navlékli na šňůrku sedmý korálek." Pro Bayern se jednalo o velmi pohodový zápas, kdy vedení jim trefil už v 7. minutě Muller, ve druhém poločase pak tým přidal další góly přičemž Wolfsburg vystřelil pouze dvakrát na Neuerovu bránu.

Ze výsledků sobotních zápasů je asi největším překvapením další neúspěch Lipska, které doma proti Bielefeldu nepotvrdilo roli favorita, v druhém poločase dvakrát inkasovalo a dál se propadá směrem k stojatým vodám prostředku tabulky. Naopak pohárové ambice a kontakt se širší špičkou se podařilo udržet respektive posílit Unionu Berlín a Frankfurtu. V posledním zápase sobotního programu pak Dortmund nedokázal udržet vedení na berlínském Olympia Stadionu kde po velkém náporu Herthy v úvodu druhého poločasu pronásledovatel Bayernu podlehl 3:2.

Po třech zápasech vyšel reprezentační útočník Patrik Schick v německé nejvyšší soutěži naprázdno. Nedařilo se ani jeho týmu, Leverkusen na hřišti Freiburgu prohrál těsně 1:2. První branku vstřelil ve 33. minutě z penalty Grifo. Do poločasu ještě stihl vyrovnat hlavou Aránguiz. V 84. minutě rozhodl o výhře domácích Schade, čímž pojistil Freiburgu třetí místo. Bayer zůstává čtvrtý.