Teplice hodlají protáhnout sérii. Třikrát po sobě vyhráli naposledy před třemi lety!

Teplice hodlají protáhnout sérii. Třikrát po sobě vyhráli naposledy před třemi lety!

Vypadalo to jako naprosto zoufalý podzim, téměř bez naděje na záchranu. Dvě výhry v posledních dvou zápasech, které přerušily sedmizápasovou sérii proher Teplice katapultoval na pětibodový dostřel nesestupových i nebarážových míst a na Stínadlech se opět začalo dýchat trochu volněji. Další kvádr z žlutomodrého hrudníku by mohla odstranit nedělní tříbodová výhra nad Boleslaví.

Tři výhry v řadě přitom Tepličtí naposledy slavili v prosinci 2018. K vyrovnání této série nyní na předchozí výhry se Zlínem (4:1) a v Jablonci (0:2) žlutomodří potřebují navázat tříbodovým výkonem proti Mladé Boleslavi. „Říkal jsem klukům v kabině, že je příjemné v novinách číst o prolomení nepříznivých sérií. Po výhře v Jablonci se psalo, že Teplice vyhrály po deseti letech v Jablonci, že Lojza Hyčka dal po pěti letech gól, že Teplice vyhrály venku po roce, že má Grigy po půl roce nulu. I proto jsem apeloval na hráče, aby Vánoce v hlavě ještě neměli, neřešili je ani dovolené. Říkal jsem jim, že by byla škoda ten poslední zápas nějak ztratit, pustit. Chceme bodovat, pokusit se o třetí výhru v řadě,” prohlásil pro teplický klubový web  kouč domácích Jiří Jarošík.

 Jeho brankář a předpokládaná jednička i v nedělním zápase Tomáš Grigar ma vítězství poměrně lapidární recept: ”Hned na začátku dát gól a pak žádný nedostat,” hlásí s úsměvem gólman. „Bude to hodně těžký zápas. Chceme udělat nějaký ten bodík. Tři zápasy za sebou vyhrát by zlepšilo dojem z podzimní práce,” dodává Grigar.

 Podobně to vidí i jeho šéf z lavičky „Boleslav? To jsou zkušení hráči, ale nevyzpytatelný soupeř. Záleží, jak jim sedne zápas. Můžou porazit kohokoliv, hrát vyrovnané duely s týmy z vrchu, ale pak lacině prohrát jako například minule doma s Pardubicemi.” Podle Jarošíka může rozhodovat to, kolik hráčů budou mít oba trenéři k dispozici. A také větší motivace. „Nechci říct, že Boleslavští o nic nehrajou, ale myslím, že máme daleko větší motivaci, než mají oni. Doufám, že to bude vidět.” Poslední dva zájemné zápasy skončily shodně vítězstvím Boleslavi 3:1. Jaký výsledek se tedy urodí do třetice?

 zdroj: fkteplice.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.