Je to splněný cíl, říká o ligovém comebacku po roce a půl dnes mladoboleslavský Kadlec

Je to splněný cíl, říká o ligovém comebacku po roce a půl dnes mladoboleslavský Kadlec

Původně kariéru ukončil v únoru 2020. Čtyři po sobě jdoucí operace kolene se na zraněními již předtím stíhaného Václava Kadlece ukázaly býti příliš. po dvaceti měsících se nicméně  někdejší supertalent českého fotbalu v dresu Mladé Boleslavi vrací do ligového kolotoče.  

Rok hrál jen “pro žízeň” okres za Červené Janovice, nyní to zkouší na opačném pólu českých fotbalových soutěží a po comebacku do ligy si Václav Kadlec užívá návrat do fotbalového kolotoče. A i v 29 letech si věří na další progres. První jednotka v áčku pro mě byla hrozně těžká, mezi mnou a klukama byl rozdíl. Rychle jsem se ale srovnal a ve třetím tréninku už vynikal. To mě uklidnilo, komentoval proces začleňování do mladoboleslavského týmu šestnáctinásobný český reprezentant v rozhovoru pro Deník Sport. Za tým Karla Jarolíma zatím naskočil do dvou zápasů, a nyní vyhlíží další starty. V jeho očích nejde jen o návrat, má vyšší cíle. 

“Jde o splněný cíl. Neměl jsem to v sobě nastavené tak, že toho musím dosáhnout za každou cenu. Zároveň mi bylo jasné, že je to pouze o tom, jak vydržím zdravotně. Jinak jsem nepochyboval, že se mi to povede. Kdyby koleno nevydrželo, nehroutil bych se z toho. Dopředu mě ale hnala touha ukázat, že pořád mám kvalitu a můžu ligu hrát. To si teď můžu odfajfkovat a postupovat dál,” komentoval své první dva zápasy zpátky na nejvyšší úrovni Kadlec.   

A co nejdřív se plánuje střelecky prosadit. „Samozřejmě chci dát gól. S Pardubicemi jsem věřil, že můžu dát i dva. Viděl jsem v jejich obraně díry a byl přesvědčený, že se zápasem můžeme ještě něco udělat. I kdybych se ale už do konce podzimu netrefil, nebude mi to extra vadit. Beru to tak, že je to jen otázka času, nejde o život. O mě se říká, že jsem byl vždycky střelec, ale za ryzího kanonýra jsem se nikdy nepovažoval,” popisoval své ambice Sportu Kadlec. Přidá hráč, který ve Fortuna lize nastřílel padesát gólů další? Na Slavii v kádru Mladé Boleslavi z nespecifikovaných důvodů v posledním kole chyběl.

zdroj: Deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.