Slavia se na remízu nadřela, Teplice proti Boleslavi na třetí výhru nedosáhly, Budějovice vezou z Liberce bod, Spartu proti Hradci spasil Hložek

Čtyři zápasy už má za sebou 19. ligové kolo, které uzavírá soutěž před zimní přestávkou. V neděli Teplice neproměněnou penaltou odmítly remízu. Olomouc neubránila vedení. Budějovice v Liberci mířily jen do brankové konstrukce. Divoký duel mezi Slavií a Ostravou přinesl šest branek a dvě červené karty.

Baník Ostrava - Slavia Praha 3:3 (0:2)

Nevídaná podívaná se odehrála v Ostravě. Jako první se ujala vedení Slavie, když ve 24. minutě Olayinka přihrál před bránu Schranzovi a ten se nemýlil. O pět minut později si do vápna naběhl Holeš, kterému naservíroval přesnou přihrávku Samek a bylo to 2:0 pro Slavii. Po přestávce se začala hra Slavie hroutit. Ve 47. minutě se prosadil Almási, v 50, minutě obdržel za surový faul červenou kartu Oscar Dorley. V 69. minutě vyrovnal ranou do šibenice Kaloč. V 81. minutě zahrál rukou na brankové čáře Kuchta, za což byl vyloučen a následnou penaltou Almási dokonal obrat. V 88. minutě se znovu trefil Holeš k levé tyči. V samotném nastavení byl Yira Sor sražen ve vápně a nařízenou penaltu tentokrát Almási neproměnil, když se skvělým zákrokem předvedl Mandous. V nejšílenějším duelu ligy se oba celky musely smířit s jedním bodem.

Branky:
47. a 82. z pen. Almási, 69. Kaloč - 29. a 88. Holeš, 24. Schranz
Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Vodrážka - Pechanec (video)
ŽK: Svozil, Klíma - Oscar, Masopust
ČK: 50. Oscar, 81. Kuchta (oba Slavia)
Diváci: 1000 (omezený počet)
Ostrava: Budinský - Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman - De Azevedo (46. Juroška), Kaloč, Tetour (76. Budínský), Kuzmanovič (46. Almási), Buchta (46. Sor) - Klíma. Trenér: Galásek
Slavia: Mandous - Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar - Masopust, Samek (63. Kuchta), Stanciu (67. Traoré), Holeš, Olayinka (71. Plavšič) - Schranz (68. Lingr). Trenér: Trpišovský

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Svěřenci Karla Jarolíma zvládli duel na Stínadlech a po výhře 1:0 přezimují na šestém místě. Výhru zajistil ve 38. minutě Tomáš Ladra. Domácí mohli vyrovnat v 69. minutě, ale Jan Fortelný neproměnil pokutový kop.

Branka: 38. Ladra
Rozhodčí: Batík - Podaný, Pochylý - Štěrba (video)
ŽK: Shejbal, Jukl, Sunzu, Jarošík (trenér) - Smrž, Matějovský, Douděra
Diváci: 968 (omezený počet)
Teplice: Grigar - Mareček (46. Kodad), Knapík, Shejbal - Hyčka, Jukl (82. Sunzu), Trubač, Fortelný, Vondrášek - Succar (61. Ledecký), Mareš (46. Rezek). Trenér: Jarošík
M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Preisler, Jurásek - Matějovský, Smrž - Ladra, Hlavatý (82. Dancák), Ewerton (75. Fila) - Škoda (75. L. Mašek). Trenér: Jarolím

Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 0:0

Pod Ještědem se odehrál útočný fotbal, ale bohužel pro oko diváka, bez branek. Více šanci si vypracovalo hostující Dynamo, ale místo vánočních zvonků zvonily jen tyče Knoblochovy brány. Bassey ve 30. minutě hlavičkoval pouze do tyče. O deset minut později Mick van Buren hlavičkoval, ale míč skončil opět na brankové konstrukci, tentokrát na břevnu. V závěru mohl brát všechny body nakonec Liberec, ale Rondič ve skluzu trefil břevno.

Rozhodčí: Franěk - Kubr, Arnošt - Kocourek (video)
ŽK: Rabušic, Rondič - Valenta, Mršič, Hora, Talověrov, Brandner, Vorel, Bassey
Liberec: Knobloch - Gebre Selassie (71. Rondič), Chaluš, Plechatý, Mikula - Tiéhi, Havelka (59. Stoch) - Matoušek (71. Koscelník), Frýdek (90. Purzitidis), Tupta (90. Fukala) - Rabušic. Trenér: Kozel
Č. Budějovice: Vorel - Havel, Králik, Talověrov - Čolič, Valenta (88. Čavoš), Hora, Mršič (71. Brandner) - Van Buren, Bassey, Škoda (76. Mihálik). Trenér: Horejš

Sigma Olomouc - Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Jak od Sigmy, tak Zlína se čekali lepší podzimní výkony. Sigmu poslal do vedení ve 25. minutě Antonín Růsek, okolo kterého pokukuje pražská Sparta. Alespoň bod Zlínu po hodině hry zjistil Fantiš.

Branky: 25. Růsek - 63. Fantiš
Rozhodčí: Orel - Kříž, Váňa - Berka (video)
ŽK: Zmrzlý – Procházka
Olomouc: Stejskal - Chvátal, Hubník, Vepřek, Zmrzlý (69. Beneš) - Zahradníček (69. Matoušek), Breite, Greššák, Spáčil, Daněk (80. Uriča) - Růsek. Trenér: Jílek
Zlín: Rakovan - Fantiš, Simerský, Vraštil, Procházka - Reiter (81. Matejov), Hlinka (90.+3 Kolář), Conde, Tkáč (81. Fillo), Čanturišvili (90. Nečas) - Poznar. Trenér: Kalivoda

Karviná - Plzeň 0:1 (0:1)

Tradiční "bílkovskou" výhrou o jediný gól přetlačila druhá Plzeň domácí Karvinou a pojistila si solidní výchozí pozici pro jaro, když v nejhorším případě půjde do zbývajících jedenácti soubojů základní části s trojbodovou ztrátou na Slavii a dvoubodovým náskokem před Spartou. Naopak Karviná v 19 podzimních zápasech nedokázala vyhrát a s pouhými pěti body je beznadějně poslední, v tuto chvíli s dvanáctibodovou ztrátou na první nebarážovou pozici. Sobotní zápas, který při střelách na bránu 2-6 ve prospěch Plzně příliš ofenzivní krásy nepobral rozhodl na konci prvního poločasu Milan Havel, který po kombinaci Plzeňských převzal uvnitř vápna míč a střelou na vzdálenější tyč rozhodl o trojbodovém exportu směr západní Čechy.

Branky: 45. M. Havel (J. Sýkora)

MFK Karviná: Ciupa – Křapka, P. Buchta, Šehić, Šindelář – Mikuš, Qose, Túlio, Nešický (78. Durosinmi), Bartošák (86. Svoboda) – Papadopulos (C).
Náhradníci: Drobek – Jursa, Svoboda, Durosinmi, Zych, Jurásek, Siňavskij. Trenér: Bohumil Páník.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), M. Havel – Bucha (81. Janošek), Kalvach – J. Sýkora (88. Kaša), Čermák (58. Chorý), Mosquera – P. Šulc (81. Kayamba). Náhradníci: A. Hruška – Kayamba, Chorý, Falta, Kaša, Janošek, Káčer. Trenér: Michal Bílek.

Bohemians - Pardubice 1:2 (0:1)

Souboj o vršovický Ďolíček, kde mají Pardubice kvůli nevyhovujícímu stadiónu dočasný azyl, pro sebe urvali zápasoví i skuteční hosté, a to především díky produktivnímu duu Chytil - Černý. Tito dva ofenzivní fotbalisté si v každém poločase vzájemně přihráli na gól a Bohemians se nezmohli na víc než korekci výsledku gólem Necida. Pro Pardubice tři body z posledního podzimního zápasu znamenají podstatně klidnější zimní přestávku když opustily barážové příčky, naopak Bohemka, která prohrála tři poslední zápasy, se nechtěně z perspektivy listopadu hluboko namočila do boje o záchranu a na baráž má v tuto chvíli náskok pouhé dva body.

Branky: 66. Necid (J. Kovařík) – 22. Chytil (P. Černý), 56. P. Černý (Chytil)

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál, Köstl, Krch, Vondra (76. Bartek) – V. Novák (57. J. Kovařík), Květ (87. Koubek), Jindřišek (C), Nový (46. Hronek) – Necid, Chramosta (57. Puškáč). Náhradníci: Valeš – Bartek, Hronek, Koubek, J. Kovařík, Puškáč, Bederka. Trenér: Luděk Klusáček

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, F. Čihák, Toml, Cadu – Jeřábek (C), Červ (87. Júnior Ramos) – Tischler, Chytil (87. Huf), Lupač (57. Sláma) – P. Černý (73. L. Matějka). Náhradníci: Markovič – Halász, Sláma, Šejvl, L. Matějka, Júnior Ramos, Huf. Trenér: Jaroslav Novotný

Slovácko - Jablonec 2:1 (1:1)

Oba týmy bojovaly o pohodovější pozici směrem k jaru. Slovácko si chtělo udržet čtvrtou "pohárovou" příčku, Jablonec - po podzimní sezóně v evropských pohárech - se zase chtěl vzdálit bojům o záchranu.  Slovácko minikrizi zlomilo, Jablonci nepomohl ani ojedinělý gólový příspěvek Hübschmana. Hosté tak spadli na barážovou pozici a to i přesto, že na Slovácku byli lepší, když jim v druhém poločase sudí neuznal dva góly pro ofsajdy a naopak jejich obránce Zelený namazal nepovedenou malou  domů na rozhodující gól Petrželovi.

Branky: 10. Jurečka, 56. M. Petržela – 39. Hübschman (Považanec)

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (83. Holzer), Havlík, L. Sadílek (82. Šimko), Navrátil (72. Cicilia) – Kohút (69. V. Daníček) – Jurečka. Náhradníci: Bajza – Holzer, Divíšek, Šimko, Cicilia, O. Šašinka, V. Daníček. Trenér: Martin Svědík

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Surzyn – Hübschman (C) – Kratochvíl (75. V. Kubista), Houska (82. Ali-Abubakar), Považanec, Vaníček (82. Smejkal) – Doležal. Náhradníci: V. Hrubý – Smejkal, Krob, Ali-Abubakar, V. Kubista, Haitl, Štěpánek. Trenér: Petr Rada

Hradec Králové - Sparta 0:1 (0:0)

Dlouho předlouho se Sparta nemohla proti hradecké defenzivě prosadit. Tedy, popravdě ji až tak zásadním způsobem netestovala a v Mladé Boleslavi, kde je Hradec díky nevyhovujícímu stadionu v azylu, se hrál překvapivě vyrovnaný zápas, ve kterém nováček soutěže i aspirant na titul respektive pohárové umístění měli podobné náznaky šancí. Až do 75. minuty kdy se projevila individualita Adama Hložka, když sparťanský talent prošel přes několik protihráčů a pověsil míč za Vízka. O pět minut později pak mohl Vašulín vyrovnat, místo prostoru za Holcem ale jeho střela směřovala jen do břevna a ve zbytku utkání si pak sparťané dokázali své nevelké vedení  ohlídat.

Branky: 75. Hložek (Dočkal)

FC Hradec Králové: Vízek – Jakub Klíma, F. Čech (79. J. Rada), Leibl – Mejdr, Kodeš, Soukeník (85. J. Král), F. Novotný – Prekop, Vlkanova (C) (73. Kubala) – Vašulín. Náhradníci: Fendrich – Kateřiňák, J. Král, J. Rada, Kubala, Jakub Rezek, Záviška. Trenér: Miroslav Koubek

AC Sparta Praha: Holec – Wiesner, Vitík, Ladislav Krejčí ml., Polidar (65. Ladislav Krejčí st.) – Pešek, Pavelka, Dočkal (C) (80. F. Souček), Hložek, Haraslín (86. Minčev) – Pulkrab (65. Sáček). Náhradníci: Nita – Štetina, Sáček, F. Souček, Minčev, Ladislav Krejčí st., Drchal. Trenér: Pavel Vrba