Barcelona si už vyhlédla náhradu za Agüera. Pokukuje po útočníkovi z Old Trafford

Barcelona si už vyhlédla náhradu za Agüera. Pokukuje po útočníkovi z Old Trafford

Podle španělských médií se Barcelona pokusí v lednu získat útočníka Manchesteru United Edinsona Cavaniho, jako náhradu za Sergia Agüera, který musel kvůli srdečním problémům ukončit kariéru.

O služby Cavaniho se pokouší i Boca Juniors, ale bývalý útočník PSG návrat do Argentiny odmítl, protože údajně souhlasil s přestupem do Barcelony. Uruguayský reprezentant má smlouvu na Old Trafford platnou do léta 2022, ale samotný hráč by rád přestoupil už v lednu.

Katalánský velkoklub se o čtyřiatřicetiletého útočníka zajímal již delší dobu, ale během léta se nakonec rozhodl dát přednost příchodu Agüera, který před pár dny musel ukončit kariéru kvůli problémům se srdcem. Cavani by rád změnil prostředí, aby se dostal do lepší formy a své zemi pomohl v boji o postup na Mistrovství světa.

Barcelona pro Cavaniho připravila kontrakt na jeden a půl roku s tím, že by si do června přišel na 3,5 milionů eur plus jeden milion eur by mohl dostat jako bonus za předvedené výkony. Příští rok by dostal 4 miliony eur a dalších 1,5 milionu eur by získal v případných bonusech.

Zdroj: forcabarca.sk, sport.es

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.