Troufám si říct, že kdyby Schick odehrál všechno, tak by byl i před Lewandowským, míní Kadeřábek

Troufám si říct, že kdyby Schick odehrál všechno, tak by byl i před Lewandowským, míní Kadeřábek

Bundesligová střelecká tabulka vypadá následovně - vede Robert Lewandowski (19), druhý je Patrik Schick (16) a třetí Erling Haaland (13).

Na bilanci českého reprezentanta je pěkná i skutečnost, že zatímco on si k onomu číslu pomohl pouze jednou penaltou, jeho polský i norský konkurent z Bayernu a Dortmundu hned třemi.

Jaký ohlas má forma bývalého hráče Sampdorie Janov, Lipska či AS Řím v celém Německu? "Ohlas to má obrovský. Spoluhráči se ptají, co se stalo, že najednou takhle vylétl. On se zranil ve stejné době jako já a byl čtyři pět zápasů mimo, takže si troufám říct, že kdyby ty zápasy odehrál, tak by byl i před Robertem Lewandowským," pronesl v interview pro ČT Sport zkušený krajní bek Hoffenheimu.

Jeho šest zápasů za sebou neporažený chlebodárce je po sedmnácti kolech na docela lichotivé páté příčce a nebýt dvou posledních remízových výsledků, mohlo to být ještě lepší...

"Chceme do evropských pohárů a věřím, že kvalitu na to v týmu, který má obrovský kádr, máme," doplnil na webu ceskatelevize.cz exsparťan.

Devětadvacetiletý reprezentant toho ovšem kvůli zranění až tak moc neodehrál a do akce šel jen osmkrát, s tím, že dohromady strávil na trávnících 470 minut čistého času s bilancí jedné branky.

"To může potvrdit každý zahraniční fotbalista, cesta do základní sestavy není jednoduchá. A pak je těžké si to místo udržet. Mně se to daří už šest a půl roku. Když jsem zdravý, tak jsem nikdy nebyl pět šest zápasů mimo základní sestavu," zakončil na ceskatelevize.cz Kadeřábek, který zatím nasbíral v nejvyšší německé soutěži 166 zápasů a další v pořadí může přijít osmý lednový den proti Augsburgu.

Schick vyšel naprázdno a Leverkusen opět ztratil body, Bayern rozstřílel Wolfsburg, Dortmund ztratil proti Herthě

Zdroj: ceskatelevize.cz