Jablonec takovou situaci dlouho nezažil. Jaro bude na tamní Střelnici hodně náročné na psychiku...

Jablonec takovou situaci dlouho nezažil. Jaro bude na tamní Střelnici hodně náročné na psychiku...

I když to v Konferenční lize až taková tragédie nebyla, ve Fortuna:lize Jablonec žádný grandiózní podzim neprožil. Pro bronzový tým uplynulého ročníku je aktuální čtrnáctá příčka obrovské zklamání a proti zelenobílým barvám je poslední dobou vše, na co sáhnou.

Body nepřinesla ani konfrontace se Slováckem. "Sezonu jsme zakončili prohrou a o to víc nás to víc mrzí. Prakticky jsme si dali vlastní góly, které jsme sami soupeři nabídli. Domácí si pomáhali dlouhými nákopy. Ve vápně jsme byli nedůrazní, nechali jsme se odstrčit a Jurečka má dobrou střeleckou formu, kterou potvrdil. To nás na chvíli zmrazilo. Ale vyrovnali jsme Tomášem Hübschmanem na 1:1, což nás trochu zvedlo. Ale jak už je pro nás typické, začali jsme zmatkovat a byla z toho ošemetná situace a ta střela domácích do břevna. Ale přečkali jsme to. Viděli jsme, že Slovácko není vzadu stoprocentní a chtěli jsme toho využít. Mohli jsme jít do vedení, ale stoprocentní šanci hlavičkou Zeleného chytil Nguyen. Prakticky z protiútoku udělal Zelený chybu a to rozhodlo o porážce. Jsem zklamaný, ale druhou půli jsme hráli docela dobrý fotbal a měli i nějaké šance," snažil se hledat nějaká pozitiva ostřílený kouč, jehož slova nabídl web fkjablonec.cz.

Třiašedesátiletý odborník byl na pozápasové tiskové konferenci dotázán i na VAR, který odvolal dva góly. "Neptejte se mě na VAR, já ho neuznávám a uznávat ho nebudu. Rozhodčí branky neuznal pro ofsajdové situace. Ptejte se na to lidí, kteří to obsluhují. Já ho neuznávám a neberu ho. Copak je MOL Cup podřadná soutěž, viděli jste to ve středu? Nebo proč tam VAR není? VAR je pro mě tabu. Vidíte góly a oni pak nejsou," doplnil fkjablonec.cz nadřízený Pilaře, Nešpora, Doležala a spol.

Před jarem mají každopádně na Střelnici o čem přemýšlet. "Nikdo jsme s tím nepočítali. Bodů máme málo a jsem z toho frustrovaný. Situace je závažná. Máme zkušené hráče a musí si s tím poradit. Čeká nás jedenáct zápasů, každý umí počítat. Jablonec takovou situaci dlouho nezažil. Jaro bude hodně náročné na psychiku", uzavřel na poslední tiskovce dobíhajícího roku někdejší šéf obou slavných pražských "S".

Do první šestky nám moc bodů nechybí. Za celý Slovan můžu říct, že přesně tam chceme skončit, hlásí Knobloch

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.