Sparta pro mě může být odrazový můstek do zahraničí, říká Čvančara. Důvod jeho příchodu objasnil Rosický...

Sparta pro mě může být odrazový můstek do zahraničí, říká Čvančara. Důvod jeho příchodu objasnil Rosický...

Sparta ihned po ukončení podzimní části představila svou první zimní posilu, jíž se stal český reprezentant do jednadvaceti let Tomáš Čvančara, který dorazil na Letnou z Jablonce a na sedmičce podepsal víceletou smlouvu.

"Hledali jsme útočníka vyšší postavy, který má dobrý pohyb, umí hrát zády k bráně i nabíhat za obranu, zároveň je ochotný poctivě pracovat například při napadání stoperů. Tomáš je cenný hráč v tom smyslu, že se umí gólově prosadit ze všech herních situací. Typologicky proto dobře doplní stávající skupinu našich útočníků. Jedná se stále o mladého hráče, který má potenciál se u nás nadále zlepšovat," představil čerstvou akvizici slavného "S" sportovní ředitel Tomáš Rosický.

A co první dojmy samotného ofenzivně laděného mladíka? Ten se nejprve rozloučil se Střelnicí. "Celé působení v Jablonci bylo fajn, hlavně kabina a celkově kluci v týmu. Poslední půlrok, kdy jsem se začal prosazovat a začal jsem se dostávat do základu, tak mi to hodně dalo. Moc si toho vážím. Nebýt Jablonce, tak nebude tam, kam to teď směřuji. Doufám, že za sebou zanechám nějakou stopu a lidi, co mi fandili, tak věřím, že mě budou podporovat i dál. Přestup do Sparty je pro mě samozřejmě obrovský krok, protože to je další posun v kariéře a směr, kterým se chci posouvat. Není tajemstvím, že každý fotbalista by si chtěl zahrát v zahraničí, takže tohle pro mě může být odrazový můstek," citoval fkjablonec.cz slova Čvančary, jemuž na severu Čech nejvíce dal kapitán Tomáš Hübschman a to jak sportovně, tak lidsky.

Jeho další myšlenky už ale patří rudým. "Jako malý kluk jsem si přál tady hrát. Pak mě cesty zavedly jinam, ale jsem nadšený, že jsem se sem vrátil a můžu toho být součástí. Jsem samozřejmě nadšený, je to pro mě velká čest, že tu můžu být. Moc si vážím toho, že o mě Sparta projevila zájem. Věděl jsem o tom docela dlouho. Dával jsem dva góly proti Randers a po tom zápase jsme to už řešili konkrétněji. Samozřejmě tam byly i jiné kluby, ale Sparta mi byla nejblíž. Jsem moc rád, že tu můžu být," přiblížil na webu sparta.cz nový svěřenec Pavla Vrby, který v minulosti prošel také Opavou či Vyšehradem.

Osobni cíle v metropoli jsou z jeho strany jasné. "Být co nejúspěšnější a co nejvíc pomoci týmu. No a samozřejmě – střílet góly," uzavřel dnes již bývalý konkurent Doležala a Nešpora, jenž ovšem zmešká úvod druhé poloviny sezony. Kvůli trestu za červenou kartu ze závěru podzimu přijde o první jarní souboje s Českými Budějovicemi a Plzní.

Jablonec takovou situaci dlouho nezažil. Jaro bude na tamní Střelnici hodně náročné na psychiku...

Zdroj: sparta.cz, fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.