Změna již po půl roce! Probuzený Elvis odolal vábení z Polska i Běloruska a sází na Žilinu...

Změna již po půl roce! Probuzený Elvis odolal vábení z Polska i Běloruska a sází na Žilinu...

Bývalý forvard Vyšehradu, Liberce, Žižkova i Českých Budějovic Elvis Mashike (27) u našich východních sousedů mění trikot již po pouhém půl roce.

Senica bude minulostí již od 1. ledna 2022, kdy se stane novou posilou ambicióznější Žiliny, se kterou si konžský útočník plácl do 30. června 2024 s opcí na další spolupráci.

"První kontakt se Žilinou mi zprostředkoval agent. Zájem byl oboustranný, takže jsme se dohodli rychle. Během mého dosavadního působení na Slovensku jsem vždy Žilinu vnímal jako jeden z TOP týmů v zemi. Jsem moc vděčný, že od ledna budu hrát právě v zelenobílých barvách. Je to pro mě zároveň obří příležitost udělat v kariéře další krok," pronesl na webu MŠK sám Elvis.

Proč Žilina ukázala právě na autora sedmi podzimních tref? "V zimě jsme se chtěli posílit na hrotu, protože hráče na tomto postu trápí zranění nebo stagnují. Elvis nás zaujal ve vzájemných zápasech svou pracovitostí, nasazením a agresivitou. Je to fotbalista, který presuje a dá se s ním pracovat. Elvis dostal více nabídek ze slovenské, polské či běloruské ligy. Oslovil nás i kvůli tomu, že pro něj byla Žilina prioritou. Roli hrála i to, že jeho manželka pochází ze Zlína, což není do Žiliny daleko. Potěšil nás svou otevřeností a touhou jít k nám. Navíc se mu líbí náš styl hry i tréninkový proces," pochválil vlastní řady sportovní manažer Karol Belaník, jehož slova vyšla na oficiálních stránkách nyní pátého týmu soutěže, který má po devatenácti kolech 27 bodů.

Fotbalistu s minulostí ve Zlatých Moravcích, Seredi či Zvolenu čeká v novém prostředí konkurence v podobě Rusnáka, Ďuriše, Iľka, Jibrila, Kaprálika či Jambora.

Slavoj Vyšehrad může kvůli Rogozovi opustit ČFL a nezastavit se v divizi, ale rovnou v pražském přeboru

Zdroj: fortunaliga.sk