Jablonec si bez Pelty neumím představit, je to motor klubu, soudí Komňacký

Jablonec si bez Pelty neumím představit, je to motor klubu, soudí Komňacký

Jablonec je pravděpodobně největším zklamáním tohoto ročníku Fortuna ligy. Severočeský tým skončil u minulých čtyřech sezonách vždy do čtvrtého místa, nyní má nasbíral za devatenáct kol pouhých šestnáct bodů, kdežto vloni měl ve stejné fázi bodů 35.

O Jablonci se rozpovídal František Komňacký, který tým se severu Čech vedl v 141 ligových kláních. „Pokud jde o samotnou ligu, větší zklamání asi není. Překvapuje mě to, protože kádr mužstva se v podstatě vůbec nezměnil v porovnání s minulou sezonou, kde ti stejní chlapi byli třetí. Teď to tam neklape a jde určitě o problém mužstva a celého klubu,“ uvedl s podivem Komňacký pro server sport.cz.

„Současné mužstvo má určitě na víc než na čtrnácté místo. Oni už dokázali, že fotbal umí hrát, však byli štikou celé soutěže. Když stejný tým najednou hraje o sto procent hůř, něco v mančaftu zkrátka neklape a jde o problém uvnitř mužstva a klubu. Ale takhle z dálky si ho netroufám konkretizovat,“ konstatoval sedmdesátiletý trenér.

Vliv na hráče může mít i zatím nepravomocné odsouzení majitele klubu Miroslava Pelty na šest let do vězení. „Vliv na hráče by to asi nemělo mít zásadní, na druhou stranu hráči i fanoušci kauzu pana Pelty nepochybně vnímají a klimatu v klubu to neprospívá. Fungovat Jablonec bez Pelty si představit nedovedu. To je motor klubu,“ dodal pro sport.cz František Komňacký.

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.