Celkově podzim nebyl zrovna v suchém triku, přiznává Řezníček, který ještě nikdy neměl tolik asistencí...

Celkově podzim nebyl zrovna v suchém triku, přiznává Řezníček, který ještě nikdy neměl tolik asistencí...

15 startů, 10 branek a 5 gólových asistencí. Toť podzimní bilance zkušeného brněnského forvarda Jakuba Řezníčka během jeho premiérové druholigové štace.

"Je pravda, že tolik nahrávek ve statistikách nemívám, a pět po polovině soutěže jsem jich snad neměl nikdy. Nějakým způsobem si vpředu navzájem vyhovíme, takže to asi vyplývá z toho. Je to jen plus," vyprávěl v interview pro web fczbrno.cz bývalý ofenzivní hráč Boleslavi, Budějovic, Příbrami, Plzně i Sparty.

Zatímco Jakubu Přichystalovi připravil tři góly, on jemu dva. "Přichyho mám rád, znám už dlouho, z minulého angažmá, víme o sobě. Jsou zápasy, kdy mě brání oba stopeři, pro kluky to pak znamená více prostoru. Jako celek se to těžko brání, v tom je naše výhoda. A když už se v zápasech do šancí dostaneme, máme i kvalitu na to, abychom je proměnili," liboval si svěřenec Richarda Dostálka.

Když se přičte i jeho minulé brněnské angažmá, za Zbrojovku už skóroval třicetkrát. "Je to pěkně kulaté číslo, ale doufám, že ještě není konečné. Máme před sebou pořád nějaký cíl a góly nám k němu pomůžou, i když je samozřejmě ve výsledku jedno, kdo je dá," přidal na klubovém webu třiatřicetiletý útočník.

Co říká bodovému zisku a jasnému vedení v tabulce? "Z hlediska bodů je to velká paráda, takový počin. Ne každý zápas se nám povedl, to si dobře uvědomujeme, pořád je co zlepšovat. Mrzí nás hlavně domácí ztráty. Prohrát se může, soutěž je těžká a bez prohry se absolvovat nedá, ale doma bychom ztrácet neměli, navíc po takových gólech. Celkově ten podzim nebyl zrovna v suchém triku, ale body se počítají. Jarní část může být náročnější, zase se na nás bude chtít každý vytáhnout. Je před námi čtrnáct zápasů, to je spousta bodů ve hře, takže nesmíme polevit. Náskok se může rozplynout, pokud to jakkoliv podceníme. To si, myslím, všichni uvědomujeme, nikdo nejásá předčasně. Jsme pořád v půlce," upozornil na stránkách fczbrno.cz kolega Zavadila či Berkovce.

Sparta pro mě může být odrazový můstek do zahraničí, říká Čvančara. Důvod jeho příchodu objasnil Rosický...

Zdroj: fczbrno.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.