Další slovenský reprezentant na Letnou? Ve sparťanských kancelářích se opět řeší i tato hvězda Realu Salt Lake City...

Další slovenský reprezentant na Letnou? Ve sparťanských kancelářích se opět řeší i tato hvězda Realu Salt Lake City...

Sázka na slovenské reprezentanty se Spartě v poslední době vyplácí a za všechny lze zmínit příklady Dávida Hancka či Lukáše Haraslína.

Aktuálně údajně letenské "S" obnovilo zájem o sedmadvacetiletého středopolaře Alberta Rusnáka, kolem nějž kroužilo již v roce 2018.

Tehdy se však transfer nerealizoval kvůli vysokým požadavkům Realu Salt Lake City, jemuž nabízených 1,5 milionu eur v žádném případě nestačilo a to i přesto, že si ho pořídil z Groningenu za trojnásobně menší částku.

Nynější situace už je ovšem jiná. Záložník s minulostí v Manchesteru City, Oldhamu, Cambuuru i Birminghamu má totiž za oceánem kontrakt už jen do konce tohoto kalendářního roku.

Rusnák, jenž dokončil uplynulý ročník MLS s bilancí 11 branek a 7 gólových asistencí, by mohl na Praze 7 nahradit švédského křídeníka Davida Moberga Karlssona, jenž by se mohl buď hned v zimě, nebo až v létě, odebrat z rodinných důvodů zpět do rodného Švédska.

Problémem pro Spartu však může být skutečnost, že kolem ofenzivního hráče, u nějž nyní svítí na transfermarkt.com cenovka 2,5 milionů eur, mají kroužit i zástupci Premier League Newcastle United a Southampton.

A takový St. James Park s novými movitými majiteli by se třiatřicetinásobnému reprezentantovi našich východních sousedů jistě odmítal těžko.

Na druhou stranu - na ostrovech už působil, nemuselo by se mu chtít vracet a se značkou Daniela Křetínského by ho čekal boj o trofeje i evropský pohár, což zažil naposledy před šesti lety.

Tiéhimu pomohl do Česka i Bony: Je pro mě až neuvěřitelné hrát s Gebre Selassiem, Rabušicem nebo Stochem

Zdroj: IG účet @spartanicz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.