Sparťanské vedení zaujal polský reprezentant do 21 let, jehož moc dobře znají například Lavička nebo Schwarz

Sparťanské vedení zaujal polský reprezentant do 21 let, jehož moc dobře znají například Lavička nebo Schwarz

Ve sparťanském hledáčku uvízl v rámci zahraničního trhu také polský reprezentant do jednadvaceti let Mateusz Praszelik, jenž patří od loňského léta Slasku Wroclaw.

Střední záložník s minulostí v Legii Varšava si v aktuálním ročníku Ekstraklasy během patnácti vystoupení připsal 4 branky a tři gólové asistence.

V prosinci dokonce navštívili utkání Górnik Zabrze - Slask Wroclaw (3:1) oba bratři Rosičtí, což znamená, že zájem je skutečně vážný.

Sparta by se na něj mohla informovat také u Vítězslava Lavičky, jenž ho na polské půdě zažil během svých tamních trenérských dnů, nebo u záložníka Petra Scharze, který je ve Wroclawi jeho současným spoluhráčem ze středové formace a dokonce - na rozdíl od něj - odehrál plný počet zápasů.

Na specializovaném serveru transfermarkt.com se u jeho jména uvádí cena 1,2 milionu eur, což by pro úřadujícího tuzemského vicemistra mohlo být snesitelné.

Proti sice hraje Praszelikova délka kontraktu (do 30. června 2024), nicméně sám ofenzivně laděný talent by mohl slyšet jak na boj o český titul, tak na evropské poháry.

Zdroj: IG účet @spartanicz