Pelta dementoval, že se měl se Spartou spiknout proti Slavii a jabloneckým hráčům se nediví, že zvažují, co dál...

Pelta dementoval, že se měl se Spartou spiknout proti Slavii a jabloneckým hráčům se nediví, že zvažují, co dál...

Když se Tomáš Čvančara ještě jako náctiletý přesunoval z vršovického Edenu na severočeskou Střenici, Slavia si v dohodě vymohla podmínku, podle níž jí mělo z dalšího transferu útočníka náležet hned pětatřicet procent přestupové částky.

Sešívané proto znepokojily spekulace, podle nichž měl Miroslav Pelta uvolnit nyní jednadvacetiletého dlouhána na Letnou jen za 10 až 15 milionů korun. Sama měla přitom zelenobílým barvám nabízet v prosinci více než 25 milionů korun...

"Jsme velice znepokojeni informacemi, že oznámený přestup hráče se má pohybovat v cenovém rozpětí 10-15 milionů korun. V případě, že by se tato informace potvrdila, budeme se domáhat svých práv s použitím všech prostředků, včetně právních," citoval Jaroslava Tvrdíka web seznamzpravy.cz.

Jablonecký majitel Miroslav Pelta ovšem odmítl, že by se měl se Spartou domluvit na jakémkoliv poškození Slavie. "Bohužel jsme i v Jablonci přišli o peníze, ale hráči končila smlouva ke 30. červnu 2022 a nechtěl ji u nás prodloužit. Ve Slavii před příchodem k nám v mládeži úplně spokojený nebyl, a tak si teď vybral Spartu, když ta možnost byla. Můj plán byl původně jiný, chtěl jsem s ním prodloužit smlouvu ještě o tři roky, nechat si ho v kádru. aby nám na jaře pomohl v záchranářských bojích. A prodat ho pak případně do zahraničí. Jenže po tom rozsudku jsem v zapeklité situaci. Nemůžu se našim jabloneckým hráčům divit, že v téhle situaci zvažují, co dál. Jak pro mě, tak pro klub je to zapeklité, ale budeme dál bojovat," ozřejmil na seznamzpravy.cz bývalý první muž českého fotbalu, jenž byl nedávno odsouzen k šesti letům vězení.

Na Letné se do žádné mediální přestřelky pouštět nechtěli. "Z hlediska Sparty je věc naprosto přehledná: Dosáhli jsme rychlé dohody s hráčem, jeho agentem i jeho dosavadním klubem. A tím je pro nás celá věc uzavřena," zakončil serverem seznamzpravy.cz citovaný ředitel sparťanské komunikace Ondřej Kasík.

Jak to bude s Beauguelem, u nějž by se mohlo zdát, že je půl roku před koncem smlouvy na odchodu z Doosan arény?

Zdroj: seznamzpravy.cz