Baníku prý chybí více sebevědomí a odvahy a dokud to nezmění, těžko bude vítězit nad těmi nejlepšími...

Baníku prý chybí více sebevědomí a odvahy a dokud to nezmění, těžko bude vítězit nad těmi nejlepšími...

Byť patří Baník k nejambicióznějším domácím značkám, už více než tři roky nedokázal položit na lopatky nikoho z prvních třech míst v prvoligové tabulce. 

A protože chce celek z Bazalů hrát evropské poháry, už by to přijít mělo. Co si o tom myslí ostravská legenda Václav Daněk? "Ty týmy jsou prostě lepší. Slavia, Sparta i Plzeň jsou na utkání lépe nachystaní, naopak Baník občas působí dojmem, že když proti těmto týmům nevyhraje, tak se až tolik neděje. První poločas proti Slavii to jasně ukázal. Baník čekal, co se bude dít a fotbal hrála Slavie. Chybělo více sebevědomí, více odvahy se do soupeře pustit. Dokud tohle Baník nezmění, těžko bude nad těmi nejlepšími vítězit," přemítal na webu sport.cz jednašedesátiletý internacionál s devíti mezinárodními trefami.

Soudobý kádr Ondřeje Smetany přitom respektuje. "Ten tým má sílu, jinak by nedokázal proti Plzni, Spartě a vlastně i naposledy se Slavií vybojovat z nepříznivého stavu alespoň remízu. Když prohráváte 0:2 s Plzní, nebo se Slavií, tak je ta konečná remíza nakonec cenná. Ale při dnešním bodování je jedno upachtěné vítězství totéž, co tři cenné remízy. Myslím si, že Baník v těsných zápasech více bodů ztratil, než získal," nechal se slyšet bývalý kouč Vítkovic, Banské Bystrice nebo Hlučína, jenž v Ostravě před více než dvěma dekádami pracoval i jako asistent hlavního trenéra.

Nad nynější pátou příčkou se také v Ostravě nepláče. Tím spíš, že šestá Mladá Boleslav jim je vzdálená deset bodů. "To se Baníkovcům určitě líbí. Na druhé straně si ale vybavím spoustu situací, kdy to mohlo skončit trošku líp a těch bodů mohlo být více. Je důvod k zamyšlení, proč se tak děje. Zda je to z důvodu podcenění soupeře, nebo z přílišného respektu k síle soupeře. Těžko říct. Například výkon ve Zlíně byl z mého pohledu až trapný," vrátil se na sport.cz k remíze s nevýraznými Ševci exútočník Le Havru nebo Innsbrucku.

Jak to bude s Beauguelem, u nějž by se mohlo zdát, že je půl roku před koncem smlouvy na odchodu z Doosan arény?

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.