Zambijec Sunzu je pozitivní, veselý, pracuje a jeho přístup je příkladný, takové hráče tu chceme, hlásí Jarošík

Zambijec Sunzu je pozitivní, veselý, pracuje a jeho přístup je příkladný, takové hráče tu chceme, hlásí Jarošík

Třiadvacetiletý zambijský záložník Ngosa Sunzu sice dorazil na severočeské Stínadla již před nějakým tím měsícem, nicméně podle plánu se nejprve rozjížděl v béčku.

"Jde o mladého hráče, který by se měl nejprve etablovat v našem B mužstvu, v případě zranění či trestů ho však můžeme už nyní využít i pro první tým," uvedl při jeho představení ředitel Sklářů Rudolf Řepka.

Svůj debut v teplickém áčku si bývalý hráč druholigového izraelského týmu Beitar Tel Aviv odbyl v posledním podzimním kole proti Mladé Boleslavi (0:1), proti níž si na domácím trávníku zahrál po vystřídání Jukla posledních deset minut.

Hlavní kouč Jiří Jarošík naznačil, že by se na něm dalo stavět. "Trénuje s námi nějaký pátek a vypadá dobře, proto se dostal do nominace na zápas a pak i na hřiště. Je pozitivní, veselý, pracuje a jeho přístup je příkladný, takové hráče tu chceme. Věřím, že až bude rozumět víc česky a odtrénuje zimní přípravu, zvýší na svém postu konkurenci," prohlásil serverem idnes.cz citovaný kouč s minulostí v Prostějově, Cejle či Ústí.

Protože je v tabulce teplický soubor tam, kde je, přes zimu jdou v jeho kádru očekávat změny, s tím, že na odchodu by mohl být jak Chlumecký, tak Čermý, jehož na poslední ligové kolo nominace minula. "Dojde k obměně kádru. Přál bych si někoho přivést, požadavky jsem na vedení dal. Uvidíme, v jakém počtu a s jakými hráči se potkám 4. ledna, kdy začínáme. Moc času není, doufám, že všichni tu budou od začátku s námi," uzavřel na webu idnes.cz čtyřiačtyřicetiletý Jarošík, jehož celku startuje jaro již pátý únorový den proti Bohemians 1905.

Pelta dementoval, že se měl se Spartou spiknout proti Slavii a jabloneckým hráčům se nediví, že zvažují, co dál...

Zdroj: idnes.cz