Útočníka? Na toho v City zapomeňte! Pep Guardiola hodlá s nákupy počkat až na letní pauzu

Útočníka? Na toho v City zapomeňte! Pep Guardiola hodlá s nákupy počkat až na letní pauzu

Ferrana Torrese odlákala Barcelona, 55 milionů eur podle spekulací přiteklo do pokladny už tak bohatého City, hrotový útočník schází. Ani tato konstelace ale Pepa Guardiolu nepřinutí, aby se v zimním přestupovém okně pokoušel zalátat díru, kterou jeho sestava má na hrotu.  

V létě se ve velkém pokoušeli o Harryho Kanea, jejich značka byla v podstatě jedinou konkurencí (alespoň ve spekulacích) pro Paris Saint Germain v “boji” o Lionela Messiho. Nyní jsou spojování s Erlingem Haalandem i Dušanem Vlahovičem. Už jen proto že na hrotu jim v zápasových soupiskách oscilují jména jako Phil Foden nebo Raheem Sterling, rození záložníci (a též tedy Gabriel Jesus který má k hrotovému útočníkovi asi nejblíže). Na řešení se se ale podle všeho Pep Guardiola v zimě nechystá.  

 “Ne, nebudeme teď někoho kupovat,” potvrdil Guardiola pro BBC: City se tak drží své klasiky, kdy je v zimě na přestupovém trhu spíše zdrženlivější. Experti se shodují, že Guardiola a spol. míří na velké jméno jako jsou zmínění Haaland nebo Kane a tito superútočníci (pokud se tento termín o Kaneovi v jeho aktuální formě dá použít) v zimě dres nemění. Takže City půjde podle všeho do dostihů o titul v druhé polovině sezóny s limitovanými útočnými variantami a o získání řešení pro danou pozici se pokusí až v létě.

O co tedy v zimě půjde na Etihadu? Odborníci se shodují, že City se bude muset rozhodnout, jestli začně jednat o nové smlouvě se Sterlingem, o kterém se spekuluje jako o hráči na odchodu, City by rovněž mohli provést pokus o přivedení levého obránce, který by kryl záda Joau Cancelaovi. A možná se bude diskutovat o prodeji Gabriela Jesuse a Bernarda Silvy, stejně jako v létě. Ale útočník asi nebude.  

 zdroj: Sportskeeda

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.