Neveselé Vánoce v Karviné: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, tvrdí sportovní ředitel Vlk

Neveselé Vánoce v Karviné: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, tvrdí sportovní ředitel Vlk

Devatenáct zápasů, pět bodů. Snad jen bundesligový Greuther Fürth se může “pochlubit” zpackanějším podzimem než slezská Karviná. S významnou, dvanáctibodovou, ztrátou na místo znamenající bezpodmínečnou záchranu se na jaře MFK Karviná bude prát hlavně o naději a baráž.  

“Podzim byl neuvěřitelný! Jakým způsobem jsme přišli o body, které nám teď chybí, je těžko k pochopení. Všechny nás to trápí, štve,” zhodnotil pro klbový web první část sezóny sportovní ředitel týmu Lubomír Vlk. Navíc vypíchl, že jeho tým v osmi zápasech vedl a přesto jen v pěti případech dokázal uhrát alespoň pouhý bod. Jako hlavní příčinu katastrofálního karvinského podzimu vidí triviální chyby jednotlivců a taktéž smůlu. Vedle “tradičních” fotbalových zdravotních problémů karvinskou kabinu navštívila i epidemie koronaviru. “Jen v prvních dvou kolech jsme hráli ve stejné sestavě, pak už to z různých důvodů nešlo,” poznamenává Vlk.

Ještě jednou: Pouhých pět remíz z 19 ligových zápasů, logicky záporné skóre -20, po Jablonci druhý nejhorší útok v lize, na druhé straně hřiště ani jedna vychytaná nula pro karvinské gólmany. Karviná se opravdu nemá moc od čeho odrazit. “Začalo to už v prvním kole v Ďolíčku proti Pardubicím, kde tým ztratil dvougólový náskok, byl to začátek sezóny, první zápas. Nakonec z toho byl plusový bod. V tom okamžiku jsme to asi brali trochu jinak. Samozřejmě obrovský dopad na psychiku byl ztracený dvougólový náskok v domácím zápase se Zlínem. Toto nás srazilo do kolen. Na hráčích to bylo kolo od kola čím dál víc markantnější,” popisuje průběh propadání do stále větších problémů Vlk.

Karvinou tak do jisté míry ji může snad jen těšit, že dva z pěti bodů získala proti týmům z aktuální české špičky (Slavia a Slovácko), s dalšími třemi obyvateli TOP5 (Sparta, Plzeň, Ostrava) prohrála o pouhý gól. Právě na Slavii pak Slezané na jaře začínají, pak mají doma Jablonec a v zápětí jedou do Teplic. Ty představuji nejbližší naději na záchranu. Jejich , od poslední Karviné šest bodů vzdálená, 15. příčka značí baráž a možnost uniknout sestupu. ” Řekl bych, že pro nás bude stěžejní bodovat už v každém kole a pokusíme se o malý zázrak,” plánuje Vlk a míní kádr kouče Bohumlla Páníka zásadním způsobem oživit. “Na každý post potřebujeme minimálně jednoho hráče,” hlásí radikálně Vlk, s tím, že otevřenější zatím být nemůže.

zdroj: mfkkarvina.cz        

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.