Může Slovácko vyhrát titul? Podle svého bývalého střelce Klimenta ano!

Může Slovácko vyhrát titul? Podle svého bývalého střelce Klimenta ano!

V minulém ročníku pomohl deseti ligovými brankami Slovácku k historickému postupu do evropských pohárů. V tom letošním se o totéž snaží v dresu Wisly Krakov. Sezóna ale Janu Klimentovi zatím úplně nevychází dle jeho představ.  

 

Šestnáct ligových zápasů, pouhé dva góly, Wisla až na 13. místě Ekstraklasy, pouhých pět bodů nad sestupem. Tak si po loňské úspěšné sezóně český útočník Jan Kliment svou popřestupovou budoucnost jistě nepředstavoval. Tenhle půlrok určitě nepatří mezi moje nejlepší, ať už z osobního nebo týmového hlediska. Přišel nový trenér, noví hráči. Asi si to musí sednout, věřím, že jaro bude lepší, hodnotil před Vánoci pro ČTK Kliment. Spoluhráč Michala Frydrycha a Marka Hanouska a svěřenec slovenského trenéra Adriána Guly se tak pro zlepšení nálady díval na jíh, na místo své poslední štace. Slovácko totiž na rozdíl od něj pokračovalo ve spanilé jízdě z minulého ročníku. A Kliment si nemyslí, že by čtvrté místo po podzimu muselo být pro svěřence Martina Svědíka konečná.  

Jak znám kabinu i trenéra, tak se tam nepřemýšlí ve stylu: ,Pojďme na titul'. Mají to nastavené jinak než ve velkých klubech. Ale myslím si, že určitě šanci na titul mají. Muselo by se to na jaře všechno sejít, i štěstí, míní Kliment, s tím, že pokud by se všechno sešlo, že by jej mrzelo, že o tuto slávu na východní Moravě přišel. "Zažil jsem tam nejlepší partu v kariéře. V zahraničí se to moc nenosí a většinou jede každý sám za sebe,” vzpomíná na vydařené angažmá Kliment.

Nyní se nicméně mnohem více soustředí na to, aby do podobné polohy úspěchu dostal svoje působení v Polsku.Zlepšít by chtěl postavení Wisly i svůj osobní střelecký účet. “Polská liga je hodně silová, většina týmů hraje s třemi stopery a pětkou v obraně. Ani pro lepší týmy, než jsme my, není lehké se dostat do občas zaparkovaného autobusu před bránou,” hodnotí půlroční zkušenost. S tím, že aktuálně pro něj vzhledem k “problémům” v klubu není třeba možná reprezentace, kam v minulosti nakoukl, tématem. “Až když se začne dařit klubu a jednotlivcům, může přijít reprezentace. Ale vůbec to teď neřeším, je to absolutně druhořadá věc,” uzavírá Jan Kliment.

zdroj: ČTK