Pardubice ztrácí jednoho z nejlepších hráčů. Gólový Chytil se na přání Jílka vrací na Andrův stadion

Pardubice ztrácí jednoho z nejlepších hráčů. Gólový Chytil se na přání Jílka vrací na Andrův stadion

Až budou hrát Pardubice za pár dní zimní Tipsport ligu proti Baníku Ostrava, Karviné a Prostějovu, už u toho nebude dvaadvacetiletý forvard Mojmír Chytil.

Ofenzivně laděný mladík se totiž vrací z východu Čechů již po půl roce na žádost hlavního kouče Sigmy Václava Jílka, jenž by ho rád ve druhé polovině ročníku využil v Olomouci.

Chytil neměl v Pardubicích špatný půlrok - zasáhl do šestnácti duelů, hned v patnácti z nich figuroval v základní sestavě a zaznamenal pět branek, čímž si stanovil v první lize nový osobní rekord.

"Všichni na něj budeme vzpomínat. Okamžitě zapadl a postupem času patřil k nejlepším hráčům," pochválil útočníka sedmatřicetiletý pardubický kapitán Jan Jeřábek.

Chytila čeká na Andrově stadionu konkurence v podobě Zifčáka, Vaněčka či vrstevníka Růska, jenž vstřelil stejný počet branek jako on.

K tomuto datu má Chytil na kontě 69 prvoligových vystoupení. To sedmdesáté si bude moci připsat pátý únorový den roku 2022 na jablonecké Střelnici. Pakliže se tedy v hanáckém kádru během zimní přípravy udrží...

Jde o spojení, které nemá obdoby ani v banánových republikách, shazuje Csaplár spolupráci Slavie s Dynamem

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.