Jde o spojení, které nemá obdoby ani v banánových republikách, shazuje Csaplár spolupráci Slavie s Dynamem

Jde o spojení, které nemá obdoby ani v banánových republikách, shazuje Csaplár spolupráci Slavie s Dynamem

Nedávno avizovaná úzká spolupráce mezi vršovickým Edenem a jihočeským Střeleckým ostrovem příliš nevoní bývalému kouči sešívaného "S" Josefu Csaplárovi, jenž nad rozhodnutím majitele Dynama Vladimíra Koubka kroutí hlavou.

Budoucí propojení Slavie a Českých Budějovic rozhodně nepovažuje za úžasné. "Musím konstatovat, že jde o spojení, které nemá obdoby ani v banánových republikách. Majitel Dynama pan Vladimír Koubek se nadchl pro fotbal. Věnuje mu spoustu času a finančních prostředků. Klobouk dolů před ním, co tomu všemu dává. Ale řekl mu někdo, že ten projekt je paskvil? A jak dopadly kluby v minulosti, které byly součástí podobného projektu? Pokud ne, ať mi zavolá. Rád mu sdělím, jak projekty skončily," zaznělo z úst devětapadesátiletého odborníka, jehož stanovisko vyšlo na sport.cz.

Rozhodnutí momentálně osmého Dynama skutečně nechápe. "Jak bude reagovat, až se ho začnou sponzoři ptát, proč mají dávat peníze na céčko Slavie? Copak Budějovice nejsou schopny vyprodukovat, jako v minulosti, skvělé hráče? Neměli by v Dynamu hrát nejlepší fotbalisté z Písku, Strakonic, z Milevska, Prachatic? A angažovat k nim jednoho Van Burena, jako teď v létě?," doplnil na sport.cz momentálně volný trenér, jenž toho za poslední dvě dekády pracovně nezažil zrovna málo.

Navíc jde podle něj o jasný střet zájmů. "Copak je obhajitelné, že trenér Slavie má stejného agenta jako řada hráčů ve Slavii a jako kouč Českých Budějovic? Tohle majitel-hospodář musí vyřešit během minuty. Jde přece o tak kolosální střet zájmů, že banánová republika je proti tomu hadr. A teď chce tohle někdo spojit? Právě to je nekompetentní rozhodnutí. Zaprvé je nekompetentní lidsky. Bezohledné, sobecké. Fotbalu a Českým Budějovicím projekt pomůže možná až na sedmém místě. Zadruhé se jedná o nekompetentnost odbornou. někdo panu Koubkovi, že bude mít v kabině rázem čtyři skupiny hráčů? Kdy jedna bude nenávidět druhou, protože budou hrát podle toho, jakého kdo má agenta? A tak dále a tak dále. A jak asi bude vypadat vzájemné utkání Slavie s Budějovicemi? Argumenty nášejte sponzorům, fotbalové veřejnosti. Vysvětlujte jí, že Slavie nebude mít před startem ligy jistých šest bodů," uzavřel na serveru sport.cz držitel tří klubových trofejí.

Opustí Stanciu Slavii? Jeho agentka tvrdí, že míří mimo Evropu

Zdroj: sport.cz