Výtržnosti fanoušků připravily dva kluby o účast ve Francouzském poháru

Výtržnosti fanoušků připravily dva kluby o účast ve Francouzském poháru
OBSAHUJE VIDEO

Fotbalové kluby FC Paríž a Olympique Lyon byly poslední pondělí v tomto kalendářním roce vyloučeny z Francouzského poháru. Kvůli fanouškům.

Fotbalisté Olympique Lyon a druholigového FC Paříž byli kvůli výtržnostem fanoušků obou klubů vyloučeni z Francouzského poháru. Důvodem jsou incidenty mezi oběma fanouškovskými tábory, kvůli nimž se nedohrál prosincový vzájemný zápas obou klubů ve 3. kole soutěže. Za stavu 1:1 totiž začaly mezi oběma kotly létat světlice a petardy.

Při zásahu bezpečnostních sil pak diváci z tribun dokonce vtrhli na plochu. Hráči a rozhodčí, kteří už byli už na hřišti, aby pokračovali v druhém dějství se tak museli rychle vrátit do kabin. Polici a pořadatelům se sice podařilo dostat diváky pět na tribuny, ale duel se nakonec z bezpečnostních důvodů nedohrál.

Kromě vyloučení ze soutěže navíc francouzský fotbalový svaz klubům vyměřil pokuty a další tresty. Druholigový Paříž dostal za incident pokutu 10.000 eur a Lyon, kterému už pro nevhodné chování fanoušků odpočítali v Ligue 1 bod, musí zaplatit 52.000 eur. Trest tak přišel jen několik dnů poté, co server eFotbal.cz informoval své čtenáře o tom, že se ve Francii proti fotbalovým výtržníkům rozhodli zavést tvrdá opatření.

Zdroj: Šport.sk

Haaland nemá Anglii rád. Odejde buď do Španělska, nebo ještě zůstane v Německu, zní z úst italského novináře