Haaland nemá Anglii rád. Odejde buď do Španělska, nebo ještě zůstane v Německu, zní z úst italského novináře

Haaland nemá Anglii rád. Odejde buď do Španělska, nebo ještě zůstane v Německu, zní z úst italského novináře

O tom, že se blíží odchod norského zabijáka Erlinga Haalanda z Dortmundu už bylo hodně napsáno. Poté, co sám fotbalista požádal svého agenta o upřednostnění přestupu do španělského Realu Madrid ale fotbalová veřejnost řeší, co se stane, pokud se Raiolovi transfer nepovede vyjednat.

Server 90min.com připomíná, že o Nora z Borussie Dortmund je zájem prakticky po celém světě, což jeho agentovi Mino Raiololovi dává pro jednání dobrou pozici. Ačkoliv patří samozřejmě španělský velkoklub mezi hlavní zájemce, vyloučeny ze hry rozhodně nejsou ani další kluby, mezi které patří zejména Barcelona, Paris Saint-Germain nebo Manchester City.

Podle italského novináře Gianlucy Di Marzia se Haaland nicméně stále soustředí na přestup do Španělska. A i když ho láká nejvíce „Bílý balet“, zadní dvířka k vyjednávání s ostatními jsou velká. „Premier League je určitě liga snů hráčů, ale není to jeho první volba. Nevím proč, protože každý hráč se chce dostat do Manchesteru United nebo Chelsea,“ cituje 90min.com Di Marziova slova. „Dokonce ani loni, když se ho Chelsea snažila získat, netlačil na to, aby tam šel, protože si myslí, že Real Madrid nebo FC Barcelona jsou kluby, které jsou pro něj v tuto chvíli tím správným krokem,“ zaznělo dále z úst italského novináře.

„Nemá příliš rád Premier League, není to úplně jeho sen. Teď to není ideální liga. Upřednostňuje La Ligu, kterou má moc rád. Takže si myslím, že odejde do La Ligy. Nebo zůstane v Bundeslize,“ vysvětlil novinář německému serveru Wettfreunde s tím, že v Dortmundu je přesvědčení o tom, že ideální čas pro odchod jednadvacetiletého snajpra nastane až v létě 2023.

Zdroj: 90min.com, wettfreunde.net

Vaclík: Musím říct, že řecká liga není vůbec jednoduchá, což si někdo může myslet vzhledem k dominanci Olympiakosu. Fakt není