Hodně sebevědomý Čvančara? Bude důležité, jak Sparta zkrotí ego své zimní posily...

Hodně sebevědomý Čvančara? Bude důležité, jak Sparta zkrotí ego své zimní posily...

Dosavadní jedinou zimní posilou letenského "S" je perspektivní útočník Tomáš Čvančara, který se na Letnou přesunul ze Střelnice po devíti soutěžních brankách za Jablonec.

Co říká na přivedení bývalého hráče Empoli, Opavy i Vyšehradu internacionál Jan Rajnoch? "Sparta získala útočníka Čvančaru, což naštvalo Slavii, tedy přesněji přestupová suma, která jí připadá malá. Zajímá ji to z pohledu toho, že má daná procenta z tohoto obchodu. Ta částka vypadá zvláštně, Čvančara každopádně tvrdí, že chtěl do Sparty. Je to zajímavý hráč s potenciálem, typologicky takového útočníka na Letné neměli. Tedy byl tam Juliš, ale ten je na marodce... Bude důležité, jak Sparta zkrotí ego své posily. Obecně si totiž myslím, že jsou dneska mladí kluci hodně sebevědomí. Neříkám, že je to chyba, ale měli by ukazovat na hřišti tím správným způsobem," pronesl ve svém komentáři pro sport.cz bývalý stoper Mladé Boleslavi, Bohemains 1905, Slovácka, Viktorie Plzeň či Sigmy Olomouc.

Čtyřicetiletý internacionál udělil letenskému "S" za celý podzim známku dvě mínus. Jaké pro to má důvody a jak vidí další budoucnost sparťanského kapitána Bořka Dočkala, jehož jméno už se v souvislosti s další budoucností na Praze 7 mediálně přetřásá několik měsíců?

"Zůstala na jaře v Evropě, ale byly tam výkyvy, třeba s Plzní nebo na Slovácku či v Evropě na hřišti Rangers. Hodně se řeší také budoucnost Bořka Dočkala, který má před sebou posledního půl roku smlouvy. Je známé, že on potřebuje být šéfem kabiny, musí si o všem promluvit s trenérem Vrbou. Ten se ho nebál na podzim někdy posadit, otázkou je, jak to Bořek kousal. Trenér Vrba ve své době v Plzni našel prostor pro Pavla Horvátha. Od té doby fotbal hodně zrychlil, vážně jsem zvědavý, jak to dopadne. Za sebe říkám, že pokud Dočkal přijme roli, na níž se s trenérem domluví, tak bych smlouvu prodloužil. Pořád je to hráč, co týmu může v řadě zápasů pomoci," uzavřel na sport.cz exstoper Ankaragücü či Cottbusu.

Odejdou Šádek a Svoboda z vedení LFA? Jak s Berbrem a Malíkem navzdory řádům cpali Brno do ligy, zachraňovali „horníky“ a potopili Duklu

Zdroj: sport.cz