Pro Krále bude obtížné se v Londýně prosadit. Součka ze sestavy nevytlačí a přes Rice to je taky neprůstřelné...

Pro Krále bude obtížné se v Londýně prosadit. Součka ze sestavy nevytlačí a přes Rice to je taky neprůstřelné...

Tak se přeci jen dočkal. Třiadvacetiletý Alex Král konečně za West Ham United nastoupil také v Premier League. Stalo se tak v devadesáté minutě 19. kola na hřišti Watfordu, když střídal argentinského záložníka Lanziniho.

"Upřímně jsem očekával, že dostane větší prostor. Vedli o dvě branky, takže třeba patnáct minut by si z mého pohledu zasloužil. Chvilku jsem si myslel, že by mohl do utkání nastoupit od první minuty," pronesl na webu sport.cz ve svém pravidelném komentáři z ostrovů bývalý hlavní kouč Opavy Radoslav Kováč.

"Ale trenér po sérii neúspěchů vsadil na zkušenost a přednost dostal Mark Noble, legenda West Hamu. Už není tak dynamický, přeci jen je mu čtyřiatřicet. Ale sedmnáct let hraje na nejvyšší úrovni v Anglii. Zkušenosti, které nejde posbírat. A ty West Ham ve Watfordu potřeboval," podotkl na sport.cz někdejší sparťanský asistent.

Pobyt mezi jedenácti vyvolenými mu nevětší ani v nejbližší budoucnosti. "Pro Krále bude obtížné se prosadit. Součka ze sestavy nevytlačí. Druhým konkurentem je Declan Rice, což je taky neprůstřelné. A ukazuje se, že v honbě za evropskými poháry je pro trenéra Moyese český reprezentant až čtvrtou volbou. Musí být pořád na špičkách. Připravený zvládnout na 100 procent každou minutu. Jedině tak přesvědčí trenéra, aby mu postupně dával větší a větší prostor," uzavřel na sport.cz exstoper Kladivářů.

Další program Premier League zavane Součka, Coufala a spol. 1. ledna 2022 na trávník Crystal Palace. Myslíte, že exslávista svou minutáž rozšíří?

Kde hledat tři defenzivní cíle Chelsea? Dva kusy září v LaLize, další vyhlédnuté zboží pracuje v Liverpoolu

Zdroj: sport.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.