Plzeň? Při pohledu na její hru se nerochníte nadšením, ale body dělá a co víc, prý se chová jako velký klub...

Plzeň? Při pohledu na její hru se nerochníte nadšením, ale body dělá a co víc, prý se chová jako velký klub...

I když Viktoria finišovala v podzimní části Fortuna:ligy na druhé pozici s pouhou jednobodovou ztrátou na obhájce titulu ze Slavie, internacionál Jan Rajnoch jí i tak udělil známku dva minus.

"Hlavně za to, že se jí nepodařila Evropa," vysvětlil svůj krok čtyřicetiletý trenér Motorletu Praha, jehož slova zazněla na webu sport.cz.

Jinak ale plzeňskou družinu chválil. "Je vidět, že trenér Bílek a jeho tým odvádí skvělou práci. Na Plzni je vidět soudržnost a parta, což dává týmu sílu zvládnout zápasy do úspěšného konce. Nerochníte se třeba při pohledu na hru týmu nadšením, ale body Plzeň dělá. Tým oživily příchody Sýkory s Mosquerou, naskočil Kopic po zranění a jedním z nejdůležitějších hráčů se stal odepisovaný Řezník. Nakonec musím říct, klobouk dolů, jak Plzeň podzim zvládla," pokračoval na sport.cz bývalý stoper Mladé Boleslavi, Bohemians 1905, Slovácka, Liberce i Sigmy.

Muž se zkušenostmi z německého i tureckého prostředí navíc Šádkův chlub chválí za posilu z nižší soutěže. "Co se týče posil, tak Viktorka sáhla po nejlepším střelci třetí ligy Petru Pejšovi. Ten dal za podzim jednadvacet gólů v ČFL, šel hodně nahoru, nakonec se ale už během jednání s Plzní vážně zranil. To je pro mladého hráče tragédie, ale pro Plzeň je to investice do budoucna. O hráče se jistě postará, přesně takhle se chovají velké kluby," pochválil západočeskou značku z Doosan arény "Rajny", jehož stanovisko publikoval server sport.cz.

Zdroj: sport.cz