První zimní posilou Baníku je dynamický reprezentant Běloruska, jehož neúspěšně lanařili do ruské Premier League

První zimní posilou Baníku je dynamický reprezentant Běloruska, jehož neúspěšně lanařili do ruské Premier League
OBSAHUJE VIDEO

První zimní posilou Baníku, jenž byl v poslední době spojován např. s Karlem Pojezným či Šimonem Faltou, se stane dvaadvacetiletý běloruský reprezentant Arťom Koncevoj, jenž až dosud oblékal trikot tamního klubu Ruchu Brest.

Ten ho ztrácí po dvou sezonách a 57 oficiálních zápasech, v nichž se křídelníkovi podařilo nasbírat 12 gólů a 15 asistencí. Uplynulý ročník pak přetavil 29 vystoupení v sedm gólů a osm přihrávek.

Transfer již oznámil i oficiální účet běloruské značky, což znamená jediné - perspektivní středopolař se bude hlásit Ondřeji Smetanovi s Tomášem Galáskem již třetí lednový den a poprvé do akce může jíž o tři dny později v rámci Tipsport ligy proti Karviné.

"Arťom měl i jiné nabídky, třeba z Ruska. Nicméně složitá situace v Bělorusku nahrála spíš odchodu do Baníku, který o něj projevil zájem skrze podnět od společnosti zabývající se datovou analytikou. Jde o pracovitého, technického, přímočarého a dynamického hráče. Je otázkou, jak zvládne přechod do kvalitnější soutěže, ambiciózního klubu a jakou trpělivost bude mít Baník s jeho adaptací. Parametry pro moderní fotbal každopádně má," citoval iSport.cz slova svého zdroje z ostravského prostředí.

Bude to znamenat uspíšený odchod Romana Potočného či Dyjana Carlose de Azeveda?

Baník sáhl do kádru Dukly i Táborska. Kteří 3 mladíci se budou v zimě prát o místo pod ostravským sluncem?

Zdroj: isport.blesk.cz, FC Rukh Brest