Koubek má koronavirus, jeho nástup do přípravy Augsburgu je odložen

Koubek má koronavirus, jeho nástup do přípravy Augsburgu je odložen

Tým bojující o udržení v nejvyšší německé soutěži vedle českého brankáře bude na začátku přípravy postrádat i trojici dalších hráčů. Jejich testy nicméně na rozdíl od toho Koubkova byly pouze neprůkazné.  

Podzim strávil na lavičce, za Augsburg Tomáš Koubek neodchytal ani minutu a veškerý čas na hřišti musel přepustit Poláku Rafalu Gikiewiczovi. Vzhledem k smlouvé do konce sezóny 2023/24 jej tak čekal intenzivní boj o místo jedničky bavorského týmu. O začátek přípravy ale český reprezentant přijde. Koubek měl během středečního intra přípravy Augsburgu pozitivní test na koronavirus a místo do brány zamířil do izolace. Spolu s ním tam (možná dočasně míří i trojice spoluhráčů Reece Oxford, Niklas Dorsch a Daniel Klein. Jejich pozitivní testy nicméně nebyly průkazné.

Trenér Augsburgu Markus Weinzierl to komentoval předpokladem, že on sám i jeho kolegové trenéři v bundeslize budou v nadcházejících týdnech hodně improvizovat. Zapříčinit to má vysoce nakažlivá varianta koronaviru omikron, která si postupně “podmaňuje” Evropu i Německo. "To je prostě  fakt i pro příští týdny. Fotbal je vždycky hazard, ale teď se k němu přidalo ještě tohle," komentoval situaci pro  Augsburger Allgemeine sedmaWeinzierl.

"V příštích několika týdnech to zasáhne každého. Budou zde různé faktory štěstí. Doufám, že budeme ušetřeni a nebudeme mít příliš velkou smůlu," pokračoval Weinzierl. "Musíme řešit problémy, které přicházejí, a improvizovat. V posledních šesti měsících jsme to dělali častěji." Augsburg - zřejmě bez Koubka, který tak přijde i o své místo na lavičce - jarní část začne 8. ledna na hřišti Hoffenheimu.

zdroj: Augsburger Allgemeine

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.