Schick investice lepší bitcoinu. Kolik za něj bude Leverkusen chtít?

Schick investice lepší bitcoinu. Kolik za něj bude Leverkusen chtít?

Manchester CIty. Tottenham. Arsenal, Everton. Nebo  Dortmund. Na těchto adresách se podle německého deníku Bild má momentálně řešit možnost zaslání oficiální nabídky do BayAreny, v které by předmětem nákupního zájmu měl být český útočník Patrik Schick.  

Srovnávat fotbalového útočníka s kryptoměnou je samozřejmě poněkud extrémní. Ala zatímco bitcoin, jinak přezdívaný též “digitální zlato” za právě skončený rok vykázal šedesátiprocentní zhodnocení, útočník Leverkusenu Patrik Schick si za pouhou druhou polovinu roku 2021 připsal dvojnásobné navýšení valuace. Bayer Leverkusen si totiž - při štosujících se zájemcích o služby českého autora šestnácti podzimních bundesligových branek - hodlá za Schicka od potenciálního kupce říct až 60 milionů eur. Napsal to německý deník Bild. 

Po skvělém podzimu a především jeho úžasné druhé polovině, kdy na čele střelecké tabulky bundesligy začal Schick nahánět Lewandowskiho, patří jméno odchovance pražské Sparty k vysoce poptávaným a propíraným artiklům v nejvyšších fotbalových kruzích. Podzimní výkony Schicka dostaly do nejvyšší kategorie a jeho angažmá se řeší podobně jako třeba Vlahoviče nebo Haalanda. Nebo jinými slovy, největší evropské kluby si mezi těmito superstřelci volí své priority a přemýšlejí nad taktikou, jak urvat největší hodnotu.

A zájem, který měl Schick vzbudit u Borussie Dortmund (která přijde o Haalanda), Manchesteru City (jež hrotového útočníka prakticky nemá a v boji o Haalanda je proti Realu outsiderem), Arsenalu (po očekávaném odchodu Aubameyanga je na tom podobně jako City) a Tottenhamu (který hledá parťáka pro Harryho Kanea) hodlá Bayer náležitě využít. Podle informací Bildu nicméně přichází v úvahu prodej leverkusenského domácího stříbra (zlatem asi stále je Florian Wirtz) až v letním přestupovém okně. Kolik pak nastřílí Patrik Schick na jaře gólů v Německu?

zdroj: bild.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.