Bodový zisk měl být vyšší, musíme přidat, ví zlínský Jelínek a cílí na prostřední skupinu

Bodový zisk měl být vyšší, musíme přidat, ví zlínský Jelínek a cílí na prostřední skupinu

Devatenáct bodů za pět výher a čtyři remízy v devatenácti podzimních zápasech urvali zlínští fotbalisté, což jim stačilo na 11. místo s tříbodovou ztrátou na pozice znamenající po základní části jistou záchranu. Právě na tyto Fastav Zlín cílí.  

Nejhůř mu bylo na hřišti Teplic, kde do té doby trápící se domácí jeho tým doslova přejeli a zničili čtyřmi góly. Naopak největší příval energie Jan Jelínek zaznamenal, když Zlínští otočili  závěrečných minutách zápas s Karvinou. Jinak zlínský trenér hodnotí podzim poměrně lakonicky. “Těší mě, že můžu pokračovat s mužstvem a pracovat dál na herním projevu. Netajím se tím, že bodový zisk měl být vyšší. Musíme přidat,” přiznal Jelínek pro klubový web. 

S tím, že cílem je držet co nejdál od sestupových míst, v ideálním případě skončit do desátého místa a proklouznout do prostřední skupiny “bezpečí.” K tomu zlínští udělali relativně velký krok v posledním zápase podzimu, kdy dokázali vyrovnat v Olomouci a udrželi si tak domácí na trojbodový distanc. Na Nástavbu se jinak Jan Jelínek těší. “Jako divák jsem nadstavbu měl rád, bojovalo se až do konce, jak ve spodních patrech, tak na špici tabulky. Jako trenér teprve budu poznávat úskalí nadstavby,” hlásí. 

V přípravě, která Ševcům začíná v pondělí se chce zaměřit na bránění standartek, které mu - dle jeho vlastních slov - nedají spát. A též doufá, že bude moci přivítat posily na některé posty. Nabízí se pokračování spolupráce s Baníkem, odkud před sezónou do Zlína zamířil Reiter s Hrubým a v zimě tam podle určitých indícií může skončit na jaře ve Zlíně působící Potočný. Sám Jelínek má před sebou výzvu v podobě studia k získání nejvyšší trenérské licence UEFA Pro. Problémů se ale neboji. “Věřím, že to zvládneme. Zvládli to jiní, zvládneme to i my,” uzávírá zlínský kouč.

zdroj: fcfastavzlin.cz