Je to zápas o druhé místo, přičemž tým který jej prohraje spíš než po titulu bude muset dívat pod sebe, kde West Ham, Arsenal a Tottenham by mohli - v případě úspěšné série - ohrožovat jeho třetí místo. Zápas mezi Chelsea a Liverpoolem na Stamford Bridge během nedělního podvečera je trhákem tohoto kola Premier League. Německý trenér Reds Jürgen Klopp jej nicméně uvidí jen v televizi. Zařadil se totiž do skupiny trenérů, kteří byli v posledních dnech pozitivně testováni na koronavirus a je tedy v izolaci. Zápas proti Chelsea by tak měl odkoučovat Kloppův asistent Pep Lijnders.
Liverpool má v posledních dnech s nákazou velké problémy, V pátek oznámil bez specifikace jmen tři nakažené hráče. "Je to jako loterie, když ráno čekáte na výsledek,” komentoval proces německý stratég. V sobotu se k těmto nakaženým sám přidal. Podle BBC nicméně čtyřiapadesátiletý stratég trpí mírnou formou onemocnění a není tedy potřeba péče lékařů.
Nakažlivější varianta koronaviru zvaná omikron nicméně začíná stále více ovlivňovat evropské fotbalové soutěže. V Premier League tento víkend škrtla zápasy Leicesteru s Norwichem a Southamptonu s Newcastlem, z kontinentální Evropy též přicházejí zprávy o šíření nákazy ve fotbalových kabinách. V Bayernu mají izolaci čtyři hráče včetně Manuela Neuera, Juventus dva, Monako před střetnutím Francouzského poháru ohlásilo sedm nakažených, pozitivní testy hlásí i španělské týmy jako Real, Barcelona a Atletico.
zdroj: BBC