Javorek v áčku Dynama dohrál a Střelecký ostrov opouští i další 2 hráči. Kdo naopak přišel z Lokomotivu Moskva?

Javorek v áčku Dynama dohrál a Střelecký ostrov opouští i další 2 hráči. Kdo naopak přišel z Lokomotivu Moskva?

Jihočeský kádr zůstal více méně pohromadě, s tím, že příliš změn na Střeleckém ostrově nenastalo. Hostující hráči Patrik Hellebrand, Ondřej Mihálik i Mick van Buren dohrají sezonu tam, kde jsou.

"Chtěli jsme mužstvo udržet takové, jaké bylo, což se nám povedlo. Jsem rád, že příliš změn nenastalo, je to pro nás důležité," pochvaloval si na webu skcb.cz hlavní kouč Dynama David Horejš.

Trenérovi už se první lednové pondělí nehlásili jak Maksym Talovierov, který se začal připravovat v Edenu, tak Dominik Mašek s Christianem Velikým, které čeká mise v třetiligovém Písku. Končí i pětatřicetiletý veterán Petr Javorek, jenž však klub neopouští, protože se přesunuje do B-týmu.

Jihočeské vedení aktuálně pracuje na příchodu nového stopera. "Další příchody řešíme. Rádi bychom v tomto nebo příštím týdnu dotáhli jednoho hráče, abychom zacelili místo po Maksovi," přiblížil stratég.

Ten zatím stále může využít i nejlepšího střelce mužstva Fortune Basseye. "Zapojil se s námi do přípravy. Všichni víme, že je o něho zájem, ale uvidíme, jak to s ním dopadne. Věřím, že dokud u nás bude, tak zvládne podávat maximální výkony. Na podzim byl pro nás zcela klíčovým hráčem, tak bychom si přáli, kdyby s námi ještě zůstal. Pokud ale přijde výhodná nabídka pro celý klub, tak mu nikdo bránit nebude," přidal na skcb.cz Horejš.

Novou tváří je ruský zadák Maksim Matveev, jenž přišel do českého prostředí z Lokomotivu Moskva. "Měli jsme ho vytipovaného delší dobu a věřím, že nám zvýší konkurenci v týmu. Jedná se o mladého perspektivního hráče, který by u nás měl podepsat smlouvu. V juniorce Lokomotivu Moskva podával velmi dobré výkony, má dobrou kopací techniku a může nastupovat na pravém nebo levém kraji obrany. Doufáme, že by mohl navázat na působení Maksyma a prosadit se stejně jako on," zaznělo z úst dlouholetého trenéra Dynama.

V jeho áčku se budou rozvíjet i tři dosavadní dorostenci Daniel Hais, David Krch a Jan Brabec, který už s prvoligovým Dynamem trénoval v závěru podzimu.

Změny v kádru:

Odešli: Christian Veliký (hostování Písek), Dominik Mašek (hostování Písek), Petr Javorek (B-tým).

Přišli: Jan Brabec, David Krch, Daniel Hais (přeřazení z dorostu), Maksim Matveev (Lokomotiv Moskva).

Jihočeský kádr na začátku přípravy:

Brankáři: Daniel Kerl, David Šípoš, Vojtěch Vorel.

Obránci: Jan Brabec, Benjamin Čolić, Lukáš Havel, Martin Králik, Maksim Matveev, Pavel Novák, Lukáš Skovajsa, Martin Sladký.

Záložníci: Patrik Čavoš, Patrik Hellebrand, Jakub Hora, David Krch, Matej Mršić, Nicolas Penner, Emmanuel Tolno, Jonáš Vais, Matěj Valenta.

Útočníci: Fortune Bassey, Patrik Brandner, Mick Van Buren, Daniel Hais, Ondřej Mihálik, Michal Škoda.

18 podzimních vystoupení a konec. Sparta bere Ostravě Lischku již po půl roce...

Zdroj: skcb.cz