Hradec zahájil přípravu na jaro bez významnějších změn. Kádr opustil Rezek a Reichl

Hradec zahájil přípravu na jaro bez významnějších změn. Kádr opustil Rezek a Reichl

S minimálními změnami kádru a tradičními testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu odstartoval přípravné období na druhou půlsezónu po návratu do ligy nováček z Hradce Králové. Tým, jež pod vedením Miroslava Koubka na podzim vybojoval 25 bodů a 7. místo, má díky svým výsledkům pověstný klid na přípravu.  

Dva hráči podzimního kádru jsou pryč, nahradíly je dva kusy z vlastního odchovu. Taková je dosavadní bilance hráčského pohybu v Hradci Králové. S týmem se rozloučil brankář Michal Reichl, jež si na podzim v lize nezachytal a naopak druhou půlku sezóny laboroval se zraněním, který odešel zkusit své štěstí do Dukly, kde by měl podstoupit testy. S chudou podzimní bilancí pouhých 72 minut v lize a třech naskočení do MOL Cupu (na celkem 134 minut) z Hradce odchází též třiadvacetiletý křídelník Jakub Pešek, který se po neúspěšném hostování vrací na Slovácko. Naopak s prvním týmem Votroků od nového roku trénují dva odchovanci jeho mládežnických struktur, obránce Daniel Kutík a útočník Daniel Jurčenko

První fází programu tak byly tradiční fyzické testy na Praze 6.„Potřebovali jsme zjistit kondiční parametry hráčů. Výsledky testů využíváme k tomu, abychom pak rozložili zátěž každého fotbalisty do daného tréninku. Teď nás totiž čeká zhruba dvoutýdenní blok, kdy budeme primárně nabírat kondici,“ komentoval první fázi programu pro Deník Matěj Rajnoch, kondiční trenér prvního týmu Hradce.

Zkrácenou zimní přípravu, která vzhledem k začátku ligové soutěže už na začátku února bude trvat pouhých pět týdnů, po testech a fyzickém bloku Hradečtí stráví nejprve v domácích podmínkách, později si přesunou na herní soustředění do populárních tréninkových podmínek tureckého Beleku. V přípravných zápasech by Votroci měli už na konci tohoto týdne takříkajíc z plné zátěžei vyzvat Velvary, o týden později se potkají na umělce Malšovického stadionu s týmem Chrudimi. Z tureckého programu jsou zatím známy jen dvě třetiny zápasů, když se Hradec utká s polskou Radomí a ukrajinským Rivnem. Třetí utkání je zatím v jednání.

zdroj: ČTK