Teď si užívám komfort, který jsem v jiných klubech neměl. Moc si toho vážím, hlásí nejlepší střelec Sparty

Teď si užívám komfort, který jsem v jiných klubech neměl. Moc si toho vážím, hlásí nejlepší střelec Sparty

Druhá polovina podzimu Matěji Pulkrabovi (24) jednoznačně vyšla a také proto se jeho nynější tržní cena vyšplhala už na sumu okolo 20 milionů korun.

Na jaře by rád v gólových hodech pokračoval. "Je příznivé, že zimní přestávky se zkracují, byly dřív dlouhé i tři měsíce. Teď jenom šest týdnů včetně dovolené. Navíc se Spartou odletíme za teplem a perfektními trávníky do Španělska. Užívám si teď komfort, který jsem v jiných klubech neměl. Moc si toho vážím," přiznal na webu gol.cz bývalý útočník Bohemians 1905 i Slovanu Liberec.

Premiérový domácí titul ho láká a to i přesto že jeho chlebodárce z Letné přezimuje až třetí. "Se Spartou se v lize držíme v závěsu za Slavií a Plzní. V jednu chvíli situace vypadala hůř, ale zvládli jsme některé zlomové zápasy, například derby se Slavií. Kaňkou jsou prohry s Plzní a na Slovácku, nebo remízy doma s Jabloncem a v Ostravě. Čtyři body navíc by nás posunuly úplně někam jinam," ozřejmil v interview pro gol.cz klient agentury ISM, kolem nějž v této zimní přestávce krouží polský klub Raków Czestochowa.

On sám však podle všeho prodlouží smlouvu. Nastřílené branky totiž jeho pozici ve Spartě vylepšily. "Věřím, že alespoň na startu zimní přípravy ano. Trenér Vrba vidí, že můžu hrát, že se mnou mužstvo může fungovat. Ale na druhou stranu nepodléhám nadšení, protože na Spartě je obrovská konkurence. Mám pořád v hlavě první čtyři měsíce této sezony, kdy jsem se kolikrát nedostal ani na lavičku, hrál jsem sporadicky. Jasně, pro útočníka jsou góly vždycky vzpruhou, ale beru současný stav střízlivě. Zažil jsem v kariéře už hodně. Byl jsem nahoře i dole. Jde jen o to, abych pokračoval na jaře v kurzu ze závěru podzimu. Upřímně přiznávám, že když jsem na podzim nedostával příliš šancí, pomalu jsem přestával věřit, že to nakopnu. Příležitosti tolik nepřicházely, podzim se chýlil k závěru. Dostával jsem se na hřiště na deset minut, pak je těžké něco ukázat. Ale u útočníků je nádherné, že i jeden gól všechno zlomí. Trefil jsem se dvakrát proti Teplicím, krátce poté s Libercem. Začal jsem se cítit skvěle, do zápasů jsem vybíhal úplně jinak, v pohodě. Spoluhráči vás pak začnou víc hledat, když vidí, že se vám daří. Věděl jsem, že ve Spartě máme kvalitní tým, že dokážu jeho práci zužitkovat," informoval na stránkách Gólu odchovanec slavného "S".

To, že jeho spanilou produktivní jízdu přerušila zimní pauza, až tak neprožívá. "Gólová potence není nikdy jistá, takže jsem pauzu neřešil. Lhal bych ale, kdybych tvrdil, že mně současná pozice ve Spartě netěší. Mluví za ni čísla, jsem zatím nejlepší střelec Sparty, což zní krásně. O tom jsem vždycky snil, je to moc fajn. Než jsem se do pozice útočníka číslo jedna na Letné dostal, ušel jsem poměrně dlouhou cestu. Zažil jsem několik hostování v různých klubech, do Sparty jsem přicházel na přípravy. Největší promarněná šance byla v době, kdy jsem se vracel na Letnou po povedeném podzimu v Liberci. Tehdy jsem byl připravený, že se návrat může povést. Bohužel se tak nestalo. Na jaře se nám se Spartou vůbec nedařilo, ztráceli jsme hodně bodů. Hrál jsem v útoku s Tettehem, měnili jsme si pozice, ale nevedlo se. Potom už do kariéry zasahovala zranění. Vypadl jsem několikrát kvůli tomu z rytmu, trenéři ve Spartě se mnou přestali po přípravě počítat. Myslím ale, že na každém hostování jsem byl pro tým platný. Ukazoval jsem, že asi něco umím, říkal jsem si o další šanci ve Spartě. I když jsem nyní v létě přišel do pozice třetího, čtvrtého útočníka, i díky zranění konkurentů a taktickým záměrům mi to na konci podzimu vyšlo," uzavřel na serveru gol.cz někdejší úspěšný mládežnický reprezentant, který je velkým oblíbencem i Davida Holoubka, jenž ho bude dle svých slov lanařit na jakoukoliv adresu, kde bude v budoucnu působit.

Barák a West Ham? 17 milionů eur se zdá být celkem dost za někoho, kdo nemá žádné zkušenosti z Premier League

Zdroj: gol.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.