Explzeňský Ďuriš musel na Kypru skončit. Blíží se návrat do české či slovenské Fortuna:ligy?

Explzeňský Ďuriš musel na Kypru skončit. Blíží se návrat do české či slovenské Fortuna:ligy?

Třiatřicetiletý útočník Michal Ďuriš, jehož současná cena se pohybuje okolo 13 milionů korun, už nepatří kyperskému klubu Omonia Nikósie, který s ním ukončil spolupráci.

Držitel kyperského titulu i vítěz tamního Superpoháru si připsal během 40 vystoupení 4 branky a zůstal za očekáváním (v tomto ročníku ale přetavil 100 poskytnutých minut a jeden start v základu ve dvě branky, což nebylo vůbec zlé).

Sám odchovanec Banské Bystrice, jenž se narodil v Uherském Hradišti, ale Omonii předčasné rozvázání pracovní dohody nemá za zlé.

"Plně respektuji rozhodnutí Omonie. Pro tento klub jsem vždy chtěl jen to nejlepší. V posledních 18 měsících jsem tvrdě pracoval a snažil se podat maximální výkon," citoval web sport.sk slova dnes již bývalého kolegy Jana Lecjakse či Tomáše Hubočana.

"Vždy jsem cítil podporu fanoušků, v dobrém, i ve zlém. Zažil jsem tu hodně nezapomenutelných zážitků. Byla pro mě velká část oblékat zelený dres a za takový klub s tak velkou tradicí," přidal na sport.sk bývalý forvard Viktorie Plzeň či Mladé Boleslavi, který si před příchodem na Kypr zahrál také za ruský Orenburg.

A co bude na jaře 2022? Slovenská či česká liga jsou pravděpodobně na pozoru...

Deset podzimních gólů Jurečky přitahuje nápadníky. Střelec Slovácka ale odcházet nechce. Kdo se zajímal?

Zdroj: sport.sk