Na Lischku byl úděsný pohled, ale podle mě se bude Spartě setsakramentsky hodit, jde o chytrý tah, míní Vízek

Na Lischku byl úděsný pohled, ale podle mě se bude Spartě setsakramentsky hodit, jde o chytrý tah, míní Vízek

To, že si Sparta stáhla zpět do přípravy středního obránce Davida Lischku (24), jenž byl poslední měsíce zapůjčen v Baníku Ostrava, pár fanoušků překvapilo. Internacionála Ladislava Vízka ovšem nikoliv...

"Někoho překvapil návrat Davida Lischky, mě vůbec. Je to logické. V Baníku se zase ukázal a Sparta pořád nemá na stoperu nikoho extra spolehlivého," podotkl ve svém komentáři pro iSport.cz šestašedesátiletý odborník.

Bývalý zadák Jablonce, Karviné či Varnsdorfu však bude mít v metropoli těžší konkurenci, než tomu bylo na Bazalech. Hancko, Panák, Vitík nebo Čelůstka určitě nebudou chtít přijít o místo.

"Neříkám, že Lišák bude hrát od začátku v základu. Pořád se ještě může vrátit zpátky do Ostravy, ale spíš si myslím, že zůstane. Podle mého se bude Spartě setsakramentsky hodit. Jde o chytrý tah. A to navzdory Lischkově předchozí sparťanské historii," doplnila na isport.blesk.cz legenda Dukly.

A co tím myslela? Zejména jeho hrubky, které ho z metropole v podstatně vyhnaly. "Dělal hrozný chyby, byl na něj vážně úděsněj pohled. Na severu Moravy se ale dostal zpátky do jablonecké formy, možná ještě lepší. Víte, Sparta je strašák pro každého. Na Letné není jednoduché uspět. Mít dokonale srovnanou hlavu a nepouštět si do ní tlak je prvořadé. Lischkovi se to napoprvé nepovedlo," uzavřel na stránkách Deníku Sport vítěz Olympijských her z roku 1980.

Na svém sparťanském restartu bude moci Lischka pracovat třeba již 12. 1., kdy se letenské "S" utká s Chrudimí.

Potočný se opět stáhne z Ostravy. Tentokráte údajně zkusí jeho kariéru oživit Plzeň

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.