Holík se v Opavě vyprofiloval v klíčového hráče, bez něhož si nejde představit sestava. Cíl je ho udržet

Holík se v Opavě vyprofiloval v klíčového hráče, bez něhož si nejde představit sestava. Cíl je ho udržet

Opava je sice po druholigovém podzimu šestá, nicméně na druhé a třetí místo zajišťující baráž o elitní soutěž ztrácí jen tři body a její trenér Roman West dobře ví, že by se o atak dotyčných míst měla minimálně pokusit.

Pokud jde o posílení kádru, zatím dorazili dva nováčci a sice obránce Miloš Kopečný a záložník Michal Bílek.

Na druhou stranu už ve slezském kádru nejsou Oliver Putyera, Dominik Smékal ani Luka Pisačič, s nimiž se po nevýrazném podzimu přestalo počítat.

"Základní sestavu a hráče, kteří do ní mají blízko, bychom měli udržet pohromadě," citoval web idnes.cz slova hlavního kouče.

Ten se v obraně spoléhá na Josefa Hnaníčka a v ofenzivě zase na devětadvacetiletého rychlíka Lukáše Holíka, který byl druhým nejlepším střelcem mužstva a podle svého šéfa vyrostl ve velkého lídra SFC. I proto by byl chybou jeho případný prodej...

"Lukáš se vyprofiloval v jednoho z klíčových hráčů, bez něhož si teď naši sestavu nedovedu představit. Tím, jak vnímá hru a je to chytrý fotbalista, se na hřišti chová jako trenér, dokáže tam přenášet myšlenky, vycítit, kdy a jak budeme presovat, kdy couvneme. Dokáže řídit hráče kolem sebe. Je pro nás stěžejní hráč. Zapojoval se téměř do všech kombinací. Bude důležité, aby zůstal," uzavřel portálem idnes.cz citovaný nástupce Radoslava Kováče.

Čtvrtfinálový los MOL Cupu: Sparta jede do Edenu, Slovácko míří na Andrův stadion a Votroci zkusí zastavit Klokany

Zdroj: idnes.cz, sfc.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.