Hložek je jasně nejlepší hráč v lize. Říkám to cíleně, vím, že to zvládne a nic to s ním neudělá, tvrdí Rosický

Hložek je jasně nejlepší hráč v lize. Říkám to cíleně, vím, že to zvládne a nic to s ním neudělá, tvrdí Rosický

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický odpovídal na čtvrteční tiskové konferenci uspořádané ke startu zimní přípravy na celou řadu věcí. A k čemu všemu se tedy jednačtyřicetiletý funkcionář ve službách letenského "S" vyjádřil? Slova někdejšího "Malého Mozarta" s poutavou minulostí v německé i anglické lize přinesl Twitter účet nyní třetího týmu Fortuna:ligy.

O podzimních výkonech i výsledcích...

"Sparta se neustále posouvá. Jde do boje na třech frontách. Opět se budeme prezentovat v Evropě. To je pozitivní. Byly tam ale také varovné signály. Hlavně v Plzni a na Slovácku. Zásadní je koncentrace na každý trénink a zápas. Myslím si, že jsme v tom měli rezervy. Na nás je, abychom si analyzovali, proč se tak stalo. Na druhou stranu je třeba dodat, že se tým vždycky z krizových momentů dostal. To je pro mě důkaz, že máme zdravý tým."

O současném zdravotním kádru áčka...

"Čelůstka a Gabriel trénují bez úlev. Hancko, Højer, Juliš začali s týmem částečnou přípravu. Naším cílem je, aby byli připraveni do Španělska. Panák je v pořádku a trénuje s týmem."

O únorovém derby ve čtvrtfinále MOL Cupu...

"Fanoušci se mají na co těšit. Čeká nás těžký začátek, ale nemáme se čeho bát. Vidím to pro hráče jako velkou příležitost ukázat, že je Sparta silná.

O vyřazovací fázi EKL s Partizanem Bělehrad...

"Cítíme šanci, že můžeme v Konferenční lize postoupit. Los bereme přijatelně. I když moc dobře víme, že je Partizan dobrý soupeř. Budeme ale chtít postoupit."

O zimním prodeji Davida Moberga-Karlssona do japonské J1 League...

"Karlsson byl povedený nákup, velice produktivní. Jednali jsme s ním o nové smlouvě. Nemohli jsme se ale dohodnout. David mluvil o tom, že se chce vrátit domů, nebo zkusit něco nového. Byli jsme domluveni s trenérem, že v případě zajímavé nabídky odejde. Pro mě je zásadní, abych měl spokojeného trenéra. Neustále sledujeme širší okruh hráčů, kteří by nás mohli posílit."

O dalším pokračování kapitána Bořka Dočkala...

"S Bořkem jsem mluvil už v září, když byl zraněný. Bořek je velice rozumný. Jasně jsme si řekli, že čas na prodloužení smlouvy bude na jaře. Pro něj je nyní zásadní udělat dobrou přípravu."

O aktuálně nejlepším střelci týmu Matěji Pulkrabovi...

"Matěj Pulkrab se vyprofiloval v hráče, který je pro nás velmi cenný."

O vyřešení brankářské otázky a údajné nespokojenosti Florina Nity...

"Florinův rozhovor byl v pár momentech nešťastný. Chápu, že se hráč vyjádří, že není spokojený. Některé výroky ale byly naprosto zbytečné. My z toho ale neděláme vědu. Trenér si s ním vše vyříkal. Nechceme, aby Florin odcházel. Dominik Holec ale ukázal své kvality. Uvidíme, kdo začne na jaře jako jednička.“

O neutichající chvále Adama Hložka, jenž je spojován s odchodem...

"Hložek je jasně nejlepší hráč v lize. Říkám to cíleně. Vím, že to zvládne a nic to s ním neudělá. Čekám, že bude dávat mnohem víc gólů než na podzim."

O působení Horňákova béčka ve FNL, v níž přezimuje na druhé příčce...

"Jsem strašně spokojený s působením béčka v druhé lize. Kluci se postupně zlepšují. Dobrým příkladem byl třeba Adam Gabriel. Je možné, že bude dostávat mnohem víc příležitostí."

Sparťan Pešek: Makáme od prvního dne, věřím, že budeme mít ještě větší sílu než na podzim

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.