Byla by hloupost na Baníku zůstávat, když mě nechtějí, říká v Karviné odložený Jánoš

Byla by hloupost na Baníku zůstávat, když mě nechtějí, říká v Karviné odložený Jánoš

Více než dvě stovky zápasů za deset sezón má v ligových statistikách devětadvacetletý defenzivní záložník Adam Jánoš, ani tato bilance mu nicméně nestačila, aby se na podzim prosadil do základní sestavy Baníku. A tak jde zkoušet štěstí jinde.  

“Takový hráč nám celý podzim chyběl, proto o něj máme eminentní zájem. Byl by pro nás velkou pomocí," prohlásil pro web sport.cz Lubomír Vlk, sportovní manažer Karviné, která je po podzimu beznadějně poslední se šestibodovou ztrátu na barážovou pozici Teplic a každý jarní zápas souboru Bohumila Páníka tak bude bojem o “holý ligový život.” MFK si po tyto souboje na hostování od ostravských sousedů půjčila Sanneha, Chvěju a právě Jánoše. I když posledně jmenovaný je v Karviné zatím podmíněně.

“Jsme dohodnutí, že kdyby přišla nějaká zajímavá nabídka, tak bychom to řešili. Dali jsme si nějaký deadline, protože před odjezdem na soustředění chce mít trenér jasno. Půl roku jsem ale skoro nehrál, to mi moc nepomohlo. Vnímám to tak, že přichází čas se rozehrát a pomoct Karviné k záchraně. Doufám, že se to podaří," vysvětluje pro sport.cz sám Jánoš. Ten by v Karviné hrál o další angažmá, když jeho stávající kontrakt vyprší letos v létě a Baník rozhodně nevypadá, že by chtěl na zkušeného záložníka původem ze Sparty dál sázet. 

Výhodou pro Jánoše v Karviné by mohla být vzájemná znalost s kouče Karvinských Bohumilem Páníkem. Ten na záložníka sázel ve velkém při svém působení na Bazalech a není důvod si myslet, že to tentokrát nebude stejné. “Znám jeho, on zná mě. Víme oba, do čeho jdeme. Od chvíle, kdy přišel do Karviné, jsme spolu komunikovali. Hrálo to velkou roli v mém rozhodování,” připouští Jánoš. Pokud tedy v Karviné jarní část sezóny načne, jediným jeho úkolem bude ve Slezsku udržet ligu. 

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.