Druholigová Líšeň ztrácí nejlepšího střelce. Šanci hrát elitní soutěž dostane Silný na severočeské Střelnici

Druholigová Líšeň ztrácí nejlepšího střelce. Šanci hrát elitní soutěž dostane Silný na severočeské Střelnici

Hanácká Slavia Kroměříž, Baník Sokolov a Líšeň. Toť kluby, v nichž se v posledních letech objevil nyní šestadvacetiletý útočník Jan Silný.

V zimní přestávce ale loňský vicemistr FNL Brno opustí a poprvé v kariéře se pokusí prorazit v domácí nejvyšší soutěže. Angažoval ho totiž Jablonec.

Zelenobílí sáhli po osmigólovém svěřenci trenéra Milana Valachoviče z toho důvodu, že v právě probíhajícím přestupovém období ztratil jak Tomáše Čvančaru, tak Martina Doležala.

Silný, jenž si kromě FNL přivydělával i jako skladník, by se měl hlásit na Střelnici v úvodu příštího týdne a na debut by nemusel čekat dlouho. Již v úterý se totiž zelenobílí přestaví v Tipsport lize proti béčku Sparty.

"Za Líšeň jsem ho viděl dvakrát a vypadal dobře. Je to silný hráč, umí hrát i zády k bráně. Je to pro něj šance hrát ligu," okomentoval pro iSport.cz svého budoucího svěřence Petr Rada.

Loňský účastník Evropské konferenční ligy, který přezimuje na první barážové pozici, má aktuálně na ofenzivní části soupisky už jen dvacetiletého Ali-Abubakara a o jedenáct let staršího Nešpora, který je navíc nyní na marodce. Prostor tedy dnes již bývalý tahoun Líšně nepochybně dostane...

Když si Limberský s Vrbou „poměřují pindíky“ přes výši platu. Krmenčík není největší ostudou Plzně, tou je Berbr

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.