Námluvy Schicka s věhlasnými adresami pozorně sledují také v Ďolíčku. Na miliony by se totiž mohli těšit i u Botiče...

Námluvy Schicka s věhlasnými adresami pozorně sledují také v Ďolíčku. Na miliony by se totiž mohli těšit i u Botiče...

Pokud nesledujete fotbalové hemžení teprve od loňského Eura, moc dobře víte, že minulost zavedla svého času největší českou hvězdu současnosti Patrika Schicka také do vršovického Ďolíčku.

Stalo se tak v ročníku 2015/2016, s tím, že tehdejší majetek Sparty zaznamenal za Klokany během dvaadvaceti startů v základní sestavě 8 ligových branek.

Bohemians 1905 by na tomto hostování navíc pořád mohli pěkně vydělat a současnou velkou pozornost o rozjetého forvarda Bayeru Leverkusen proto pozorně sledují...

V případě přestupu jde na základě směrnice FIFA "solidarity payment" 5 procent z transferové částky do klubů, které se podílely na jeho výchově.

"Náleželo by nám půl procenta," pronesl v rámci interview pro aktualne.cz ředitel zelenobílých barev Darek Jakubowicz.

Pakliže by někdejší útočník Sampdorie, Lipska či AS Řím měnil trikot například za miliardu korun, ve vršovické pokladně by zakotvilo 5 milionů korun, což se skromně hospodařícímu klubu samozřejmě hodí.

Aktuálně je spojován i s Premier League, což by u Botiče kvitovali. Bundesliga či Serie A by jim totiž podle směrnic nic nepřivála. "Nesměl by ovšem přestoupit do Itálie, nebo zůstat v Německu. Fandím mu, aby mu vyšla Anglie, ta by mu slušela víc. Hlavně mu přeju, aby byl spokojený. Rozešel se Bohemkou v dobrém, udržujeme nadále kamarádskou úroveň," přidal na aktualne.cz funkcionář momentálně dvanáctého týmu Fortuna:ligy.

Zdroj: aktualne.cz