Karviná se připravuje na boj o život. A Páník s Vlkem čistí kádr. Kdo asi skončí?

Karviná se připravuje na boj o život. A Páník s Vlkem čistí kádr. Kdo asi skončí?

Situace je takřka zoufalá, po podzimu je pětibodová Karviná šest bodů pod čarou ponoru. A první krok do zimní přípravy též nevyšel ideálně, když Karvinské pěti góly v první přípravě vypráskali mladíci Baníku. Takže zemětřesení v kádru se zřejmě nevleze na Richterovu škálu.  

Martin Šindelář a Antonín Křapka jsou podle informací deníku Sport dalšími obětmi snahy Karviné zbavit se aury neúspěchu a oba obránci by se měli přiřadit k Petru Bolkovi a Aleši Nešickému, kteří si už hledají nové angažmá. Tento záměr mělo mít vedení Karviné už od konce podzimní sezóny, přičemž záměrem trenéra Bohumila Páníka a sportovního ředitele klubu Lubomíra Vlka je dát dohromady v podstatě úplně nový kádr alespoň patnácti konkurenceschopných hráčů se kterými se chce pokusit o první výhru v soutěži, stejně jako o smazání a alespoň zisk příčky, která by zajistila baráž.

Základy této transformace Karviná položila už tento týden, když na hostování z Baníku přivedla hned trojici hráčů, která se Ondřeji Smetanovi do jeho plánů nehodila a to Mohammeda Sanneha, Ondřeje Chvěju a především Adama Jánoše. Karviná taktéž do užší rotace podle všeho počítá s z hostování se navrativším Ivanem Zhlelizkem a podle informací deníku Sport má mít Karviná, respektive Páník eminentní zájem o Lukáše Holíka z druholigové Opavy, se kterým se zná ze Zlína. A na cestě by měl být též střední obránce z Gruzie.

Právě zahraničí má být pak rybník, ve kterém Karviná opět hodlá hledat hráče, kteří by ji mohli pomoct ligu zachránit. “Jestli budou posily ze zahraničí? Pokud máte dobré české hráče, kteří by k nám chtěli jít, tak řekněte,” komentoval tento směr skautingu pro Sport Páník. Přičemž právě nadměrné spolehání na dovoz fotbalistů ze zahranicí je podle některých expertů jednou z hlavních příčin nynějších problémů Karviné. Dokáže Páník tuto teorii zvrátit?

zdroj: Deník Sport 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.