Slávista Madsen o životě v Praze: Nejvíc mě překvapilo, když ráno vidím, jak si někdo v restauraci dává k snídani pivo

Slávista Madsen o životě v Praze: Nejvíc mě překvapilo, když ráno vidím, jak si někdo v restauraci dává k snídani pivo
OBSAHUJE OHLASY

Třiadvacetiletý dánský záložník Mads Emil Madsen je ve Slavii od července, kdy přestoupil z rakouského LASK Linz, během podzimní části nastoupil do osmi ligových utkání a jednoho pohárového zápasu proti Zlínu, kde si připsal i premiérovou trefu.

„Myslím, že branka v poháru byla pro mě tím nejšťastnějším momentem, co jsem ve Slavii. Když se ale zpětně koukám na zápasy, tak neřeším góly nebo asistence. Nejdůležitější je můj celkový výkon. Moje výkonnost se bude ještě zlepšovat, doufám v to,“ hodnotí angažmá Madsen pro klubový web slavia.cz.

Mladý Dán by rád dostal větší porci času na hřišti. „Chci hrát víc, což chce každý. Na začátku jsem nehrál, pak jsem pravidelně začal chodit do zápasů z lavičky. V poháru jsem byl v základní sestavě. Je to lepší a lepší. Chci ale hrát víc, doufám, že to teď přijde. Adaptoval jsem se do týmu a na styl hry. Doufám, že budu mít dobrou druhou půlku sezony,“ konstatoval.

Česká liga ve srovnání s dánskou a rakouskou si vede dobře. „V Dánsku to bylo hodně o běhání, ale ne v takové intenzitě. V Rakousku to bylo ve velkém tempu, ale s méně běháním. Tady je to kombinace obojího, musíte hodně běhat ve velké intenzitě. Musíte do toho dávat všechno po celých 90 minut. Co se týče úrovně horších týmů, tak ty jsou v Dánsku lepší než horší týmy v Čechách, ale lepší týmy v Česku jsou na vyšší úrovni než ty z dánské špičky. Podobně je to v Rakousku, ale tam je Red Bull Salzburg, který je zhruba na naší úrovni,“ pokračoval v rozhovoru na webu slavia.cz.

Žít v Praze se mu líbí a někdy dojde i na překvapení. „Občas, když jdu ráno na procházku, vidím, že si někdo v restauraci dává pivo k snídani. To je něco, co jsem v Dánsku ani Rakousku neviděl,“ v závěru se zasmál spoluhráč Baha, Holeše či Kuchty pro klubový web slavia.cz.

Zdroj: slavia.cz