Málokdo v mém věku má od trenérů takovou důvěru, aby zahrával standardky, nebo měl v týmu takovou pozici, září Samek

Málokdo v mém věku má od trenérů takovou důvěru, aby zahrával standardky, nebo měl v týmu takovou pozici, září Samek
OBSAHUJE VIDEO

Tak rychlý nástup ani neočekával. V letní přípravě se tak nějak “šel podívat” do áčka. Nakonec v kádru mistra zůstal, a především v první polovině podzimu zářil. Na konci průlomové půl sezóny slávistický záložník Daniel Samek obdržel trofej jako - za sparťanským Adamem Karabcem - druhý nejlepší starší dorostenec českého fotbalu roku 2021.  

Tři ligové góly, tři asistence, třináct zápasů. Podzim Danielu Samkovi vyšel nad očekávání. A změnil jej i jako fotbalistu. “Jsem silnější v určitých fázích hry, kdy už mám zkušenosti ze zápasů a dokážu odhadnout některé situace. Jsem vyspělejší, možná zkušenější, ale pořád se snažím ve všem zlepšovat, protože toho mám pořád hodně před sebou,“ konstatoval v rozhovoru pro klubové stránky Samek, aktuálně se se sešívanými připravující na jaro v portugalském Algarve. 

Zároveň si pochvaluje, jakou důvěru do jeho rukou, respektive kopaček, Jindřich Trpišovský a spol. vkládají. “Ta důvěra mě hodně těší. Málokdo má v sedmnácti nebo osmnácti letech takovou důvěru od trenérů, aby zahrával standardky, nebo měl takovou pozici v týmu,” hodnotí Samek svou pozici v týmu respektive v očích trenérů. 

Z týmového hlediska svůj průlomový podzim hodnotí taky - s pár mínusy - jako úspěšný. “Za ten půlrok můžeme být spokojení, i když tam byly momenty, které mohly určitě být lepší. Jako třeba zápasy v Izraeli nebo v Budějovicích, kdy to nebylo úplně dobré. Právě po těchto dvou utkáních jsme se ale hodně zvedli a měli jsme pak sérii čistých kont. Ten měsíc a půl potom byl velmi dobrý, s koncem jsme spokojení, ale ten poslední zápas v Ostravě nebyl zas takový,” uzavírá Samek. Aktuálně druhý nejlepší starší dorostenec na českých trávnících. 

zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.