Látal s Kučerou se stěhují do Polska. Koho mají čeští trenéři zachránit v Ekstraklase?

Látal s Kučerou se stěhují do Polska. Koho mají čeští trenéři zachránit v Ekstraklase?

Poslední místo, pouhé dvě výhry v šestnácti zápasech, šestibodová ztráta na pozice znamenající záchranu v nejvyšší polské soutěži. To je pozice do které Radoslava Látala a Radima Kučeru láká na pozice trenérů tým Bruk-Bet Termalica.  

Pouhých několik desítek hodin si roli oficiálního kouče Termalici užíval místní kouč Michal Probierz. Pak se nepohodl se sportovním ředitelem týmu a na svou pozici rezignoval. A toto uvolněné místo by podle polských novinářů měl obsadit český kouč Radoslav Látal. Dohoda je prý tak na spadnutí, že Látal - který v Polsku již působil a v sezóně 2017/18 získal v Piastu Gliwice trofej pro nejlepšího trenéra soutěže -  má dokonce vybraného i asistenta. Má jim být další exolomoucká legenda, Radim Kučera.

Jejich úkol bude znít jasně. Termalicu zachránit v nejvyšší polské soutěži. Po její polovině je tým z jižního Polska poslední s šestibodovou ztrátou na 15. místo znamenající setrvání v Ekstraklase. Látal bude mít k dispozici dvojici českých fotbalistů Michal Hubínek a Michal Bezpalec, v kádru týmu je i v Česku známý Muris Mešanovič. Naopak po neúspěšném podzimu v Termalici skončili Adam Hloušek a Martin Zeman.

České duo nyní bude mít pouhé čtyři týdny, aby poskládalo kádr a připravilo jej na jarní boje. Pokud se tedy tak dá říkat lize, jejíž první “jarní”  kolo se odehraje již 5. února.  Podle deníku Sport je možné, že si Látal pokusí do Polska pořídit další fotbalisty z české ligy, kteří by mu se zachraňováním Ekstraklasy měli pomoci.

zdroj: Sportowe Fakty