Kdybych šel ve stejných nebo podobných stopách jako Hložek či Karabec, vůbec bych se nezlobil, říká talent Rus

Kdybych šel ve stejných nebo podobných stopách jako Hložek či Karabec, vůbec bych se nezlobil, říká talent Rus
OBSAHUJE VIDEO

Sparta má hráče roku nejen ve starším dorostu (Adam Karabec), ale také v kategorii mladšího dorostu, čímž potvrdila, že její práce s mládeží je na českém území (a nejen na něm) výjimečná.

Cenu Vlastislava Marečka (Talent roku) totiž získal patnáctiletý útočník letenského týmu Daniel Rus, který patří mezi opory národního týmu do 16 let.

Mezi mladšími dorostenci se na druhé příčce umístil další reprezentant do 16 let, útočník Roman Mokrovics ze Sigmy Olomouc, třetí skončil kapitán národního týmu do 17 let Pavel Gaszczyk z Viktorie Plzeň.

Rusovi předával cenu trenér české jednadvacítky Jan Suchopárek. "Je to skvělý pocit, moc si toho vážím a všem moc děkuji. Kdybych šel ve stejných nebo podobných stopách, jako Adam Hložek nebo Adam Karabec, tak by to bylo skvělé a vůbec bych se nezlobil," přiznal oceněný mladík.

"Chtěl bych poděkovat všem z Roztok i na Spartě, protože mi všichni kdysi pomohli s přechodem do Sparty,“ doplnil patnáctiletý forvard, jenž přišel do strahovské akademie slavného "S" v deseti letech.

Talent roku – mladší dorost (Cena Vlastislava Marečka):

1. Daniel Rus (AC Sparta Praha)
2. Roman Mokrovics (SK Sigma Olomouc)
3. Pavel Gaszczyk (FC Viktoria Plzeň)

V anketě o nejlepšího dorostence se střetl o prvenství sparťan Karabec se slávistou Samkem. Kdo vyšel lépe?

Zdroj: fotbal.cz