Holec: Pochvala od médií je vždy příjemná, ale já si raději držím odstup, protože dokáže zamotat hlavu

Holec: Pochvala od médií je vždy příjemná, ale já si raději držím odstup, protože dokáže zamotat hlavu

Sparťanský podzim dokončoval jako brankář číslo 1 exžilinský Dominik Holec (27). Poprvé od léta 2020 tedy odstartoval letenskou přípravu v jiné než náhradnické pozici...

"Nemluvil bych o mně jako o brankářské jedničce. Odchytal jsem sice posledních šest zápasů, ale konkurence v týmu je velká. Jsem si toho vědom a vydobyté mety musím potvrzovat další prací. Nechci polevit v práci, jen to mi může zaručit udržet se v sestavě. Návrat do týmu byl pro mě moc příjemný, i když máme za sebou jen krátké volno. Tvoříme skvělou partu, ve které jsem se cítil dobře už během období, kdy jsem nechytal," přiznal v interview pro sport.aktuality.sk bývalý gólman polského Rakówa.

Ať tak, či tak, chválen je jak médii, tak odborníky. "Pro mě je nejdůležitější reakce od trenérů a také od spoluhráčů. A hlavně, nejlepší ohlas dostáváte tím, když se v sestavě objevujete opakovaně. Pochvala od médií i odborníků je vždy příjemná, ale já se snažím od těchto věcí držet odstup, protože dokážou zamotat hlavu," přidal.

Jeho zaměstnavatele čeká ve vyřazovací fázi EKL srbský gigant Partizan Bělehrad. "Bude to náročné, ale v jarních evropských bojích vás lehký soupeř nečeká. Těšíme se. Člověk dělá sport kvůli tomu, aby zažíval takové zápasy. Všichni doufáme, že budou moci dorazit na tribuny lidé. Určitě by na obou stadionech byla famózní atmosféra. Naši fanoušci by si to užili a je nám jasné, jak horké to může být v Srbsku. Kdyby mohly být tribuny plné, bylo by to skvělé. Pokud ne, pokusíme se s tím vyrovnat. Náš cíl bude postup," ozřejmil svěřenec Pavla Vrby, jehož stanovisko nabídl portál sport.sk.

Na titul se na Letné čeká již od roku 2014, čili necelých osm let. Jak to vypadá s těmito ambicemi? "Všichni chceme, aby Sparta po dlouhých letech čekání oslavovala prvenství. S jinou ambicí nemůže tento klub ani vstupovat do sezony. Jsem v klubu, ve kterém mám šanci zažívat úspěch na pravidelné bázi. Jen si je to třeba odpracovat. Uvědomujeme si, že některé body jsme ztratili zbytečně a mohli jsme být ještě výš. Jsme ale na dostřel a uděláme všechno pro to, abychom získali titul. To, že máme teď ztrátu na první příčku menší než minulé roky, nám dodává ještě větší motivaci, abychom se co nejlépe nachytali na jaro," zaznělo z úst Holce, jehož slova vyšla na webu sport.aktuality.sk.

Kdybych šel ve stejných nebo podobných stopách jako Hložek či Karabec, vůbec bych se nezlobil, říká talent Rus

Zdroj: sport.sk