Vindheim se loučí se Spartou kvůli této slavné německé adrese z Veltins Areny...

Vindheim se loučí se Spartou kvůli této slavné německé adrese z Veltins Areny...

Když šestadvacetiletý Nor Andreas Vindheim uprostřed loňského roku prodlužoval kontrakt až do léta 2024, nic nenasvědčovalo tomu, že by s ním Sparta nepočítala a že by měl na podzim ve Fortuna:lize odehrát pouze 189 minut čistého času.

Nicméně stalo se a šestadvacetiletý zadák s minulostí ve švédském Malmö je na odchodu ze slavného pražského "S", které za něj v roce 2019 zaplatilo přibližně 33 milionů korun.

Podle serveru isport.blesk.cz by mohl být uvolněn na půlroční hostování s opcí do druhé bundesligy, kde se ho má ujmout Schalke 04, toho času čtvrtý celek tabulky, který ztrácí po první polovině ročníku na vedoucí St. Pauli šest bodů.

Vindheim, jehož ze sestavy vytlačil Tomáš Wiesner a to má ještě klub připraveného mladíka Adama Gabriela, zažil na Praze 7 kromě Pavla Vrby jak Václava Jílka, tak Václava Kotala, nicméně nikdy se nezařadil k nepostradatelným.

Jak tomu asi bude ve Veltins Areně pro více než 62 tisíc diváků? Sedminásobného šampiona Německa nyní vede Řek Dimitrios Grammozis a pokud obě strany vše dotáhnou do zdárného konce, soutěžní debut si může Vindheim odbýt už 16. lednový den v domácím klání proti Holsteinu Kiel.

Když si Limberský s Vrbou „poměřují pindíky“ přes výši platu. Krmenčík není největší ostudou Plzně, tou je Berbr

Zdroj: isport.blesk.cz