Zavadil o uzavření kariéry: Předpokládám, že jsem natolik soudný, že až to opravdu nepůjde, poznám to

Zavadil o uzavření kariéry: Předpokládám, že jsem natolik soudný, že až to opravdu nepůjde, poznám to

I když se brněnský Pavel Zavadil během podzimní části FNL hned dvakrát zranil a kvůli tomu pobyl na trávnících jen 439 minut čistého času, přesto právě absolvuje další zimní přípravu a rád by byl u jarního útoku na Fortuna:ligu, což znamená, že jako profík oslaví v závěru dubna i své čtyřiačtyřicáté narozeniny.

"Jsem ambiciózní hráč a chci v kariéře dosáhnout třeba i posledního úspěchu, že se povede postoupit do ligy a vrátit se tam, kde chce Zbrojovku vidět celé Brno," ozřejmila v interview pro idnes.cz bývalá opora Opavy.

Kvůli ambicím překousne i další zimní dřinu. "S tím jsem srozuměný. Mám ale fotbal tak strašně rád, že dokud nějak funguju a jsem nějak platný, nechci se ho vzdát. Všechny zápasy asi určitě neodehraju, pořád jsem však strašně rád, že jsem do Brna loni v létě přišel. Rád bych Zbrojovce pomohl za to, že mi dala šanci vrátit se do známého prostředí. Na začátku tehdy byla na mančaftu znát deka, což chápu, nikdo nechce sestoupit. Jsem rád, že se udělala tlustá čára a mančaft se vzchopil. Každý z nás víme, za jakým cílem v Brně jsme, a za tím jdeme," přidal na idnes.cz exsparťan, jenž strávil několik let i ve švédské nejvyšší soutěži.

Právě teď je zdravý. "Začnu určitě s mančaftem. Přes pauzu jsem se dal dohromady, od doktora na poslední kontrole jsem dostal dobré zprávy. Doufám, že mně bude držet zdraví a že budu schopen plnohodnotně trénovat. Pro mě je nejdůležitější správný pocit, že jsem ready. Všechno se odvíjí od toho, abych se cítil dobře, měl na hřišti dobrý pohyb a mohl odvádět to, co Zbrojovce pomůže. Sám jsem začal dělat kondici i sílu, od všeho něco. Pak přišel plán od kondičního trenéra, podle kterého jsem postupoval. Zpětně mě mrzí, že jsem na podzim návrat po svalovém zranění uspěchal. Tak jsem to měl vždycky, že jsem šel pokaždé i přes bolest, s bolístkami jsem fungoval dál a řešil jsem je, až když to bylo vážnější. Není to dobře, teď už to vím. Je lepší z toho při potížích hned vyskočit, pak nemusí návrat trvat takovou dobu," přiblížil idnes.cz citovaný svěřenec Richarda Dostálka.

Úlevám se však vzhledem k dlouholetému fyzickému opotřebení nevyhne, nicméně o konci pořád ještě neuvažuje. "Jsem zastáncem toho, že chci odtrénovat co nejvíc a připravit se pořádně. Bez toho to nejde. Jak jsem o tom ale přes zimu přemýšlel, asi budu muset některé věci uzpůsobit. Možná nebudu dělat v posilovně ty samé věci jako dřív, nebo omezím nové tréninkové prvky, na které moje tělo nebylo zvyklé. To ale chci především probrat s kondičákem a trenéry, abychom našli shodu. Musím být připravený hlavně na zápasy, abych byl schopen týmu pomoct. Ztuha to samozřejmě jde, člověk není robot. Mně na tom opravdu vadí a nejvíc štve to, že jsem si svalové zranění obnovil a malinko se to vrací. Je těžší se pak do toho dostávat a podstupovat dřinu, která musí být u zraněných hráčů větší. Ti musí trénovat víc než zdraví, kteří jdou zápas od zápasu. Člověka to ubíjí, pořád mám však nějakou vůli, motivaci něco dokázat a být úspěšný. Předpokládám, že jsem natolik soudný, že až to opravdu nepůjde, poznám to," zaznělo na idnes.cz z úst spoluhráče Řezníčka, Přichystala, Texla a spol.

A co řeči okolí, že už by toho možná měl nechat a přenechat místo mladším? "Neslyšel jsem to a ani takové věci neřeším. Loni jsem měl velmi dobrý pocit z toho, jak jsem ve Zbrojovce začal, první kola jsem odehrál na nějaké úrovni. Že jsem se zranil, mě samozřejmě mrzí, to se může stát každému. Starý jsem, to je pravda, roky neoklamu, ale tyhle řeči mě neberou," zakončil na idnes.cz středopolař jasného druholigového lídra, který vládne soutěži s náskokem deseti bodů.

Pelta dal Doležalovi zelenou a ten po osmi letech opouští Střelnici. Na jaké klubové adrese je očekáván?

Zdroj: idnes.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.